Plecaki szkolne - ranking plecaków szkolnych 2023/2024
   04/25/2022 14:49:37     Rankingi    Komentarzy 4
Plecaki szkolne - ranking plecaków szkolnych 2023/2024

Dobry plecak szkolny to fundament szkolnej wyprawki ucznia. Nasz ranking plecaków to lektura obowiązkowa dla wszystkich poszukujących najlepszego plecaka. Każda osoba, która wybierała kiedykolwiek plecak do szkoły dla swojego dziecka wie, jak trudno wybrać odpowiedni model. Kochamy nasze pociechy i chcemy, aby miały wszystko, co najlepsze i dotyczy to również plecaka. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, o których często zapominamy. Zebraliśmy dla Was najlepsze plecaki szkolne, które wyróżniają się przede wszystkim jakością, wygodą i funkcjonalnością. Zobaczcie plecaki, które znalazły uznanie naszych ekspertów i zostały umieszczone w rankingu. Jedyne takie vademecum wiedzy o plecakach szkolnych w sieci!


Jaki plecak do szkoły będzie najlepszy? Przede wszystkim musi być wygodny i przyjazny dla zdrowia. Nie bez znaczenia jest również jego wielkość, pojemność, ilość komór i jakość materiałów, z których został wykonany. Na to zwracać uwagę będziemy my, rodzice. Dla dziecka z kolei ogromnie ważny będzie modny wzór, dopasowany do jego zainteresowań bądź gustu. Pamiętajmy także o dopasowaniu plecaka do wieku dziecka i jego postury. Podjęcie decyzji, jaki plecak szkolny kupić, może się okazać niełatwym zadaniem. Plecaki jednokomorowe, dwukomorowe, trzykomorowe, usztywnione, profilowane, z pasem piersiowym, wzmocnionym dnem, z kieszenią na laptopa lub z organizerem, do wyboru kilkanaście wiodących marek, m.in. CoolPack, St.Right, Vans, Head, Hash, BackUP, Topgal, Herlitz. Szeroka oferta na rynku może ułatwić poszukiwania najlepszego plecaka, ale jednocześnie utrudnić wybór, wywołując prawdziwy ból głowy! Aby ułatwić Wam decyzję, przygotowałem ranking plecaków szkolnych z podziałem na kategorie wiekowe uczniów. Zachęcam do lektury, wierząc że rozwieje wiele Waszych wątpliwości.

SPIS TREŚCI

 1. Dobre plecaki szkolne, czyli na co zwrócić uwagę wybierając plecak?
  1. ROZMIAR I POJEMNOŚĆ - jak dobrać plecak do wzrostu i sylwetki dziecka
  2. ILE POWINIEN WAŻYĆ PLECAK SZKOLNY – polecane lekkie plecaki?
  3. ERGONOMIA – plecak szkolny a zdrowe plecy FUNKCJONALNOŚĆ – plecak dwukomorowy czy plecak trzykomorowy? Jak spakować plecak do szkoły?
   1. PLECY - plecaki z usztywnianymi plecami i wyprofilowane – polecane
   2. SZELKI – plecaki z regulowanymi szelkami – polecane
   3. PAS PIERSIOWY – plecaki z pasem piersiowym – polecane
  4. FUNKCJONALNOŚĆ – plecak dwukomorowy czy plecak trzykomorowy? Jak spakować plecak do szkoły
   1. Polecane plecaki trzykomorowe i większe
   2. Plecaki z dużą ilością kieszeni wewnętrznych – jakie najlepsze?
  5. MATERIAŁ I JAKOŚĆ WYKONANIA – mocne plecaki wytrzymają (prawie) wszystko!
  6. BEZPIECZEŃSTWO – bezpieczne plecaki z odblaskami lub świecące H3
  7. DESIGN – modny plecak, czyli co się nosi w modzie szkolnej
   1. Modny plecak dla dziewczyny – wybierz przeboje Back To School
   2. Modny plecak dla chłopaka – fajne plecaki na powrót do szkoły
   3. Dodatki do plecaka – spersonalizuj swój plecak H4
 2. Jaki plecak do szkoły – co powinien mieć najlepszy plecak?
 3. Plecaki szkolne – ranking najlepszych plecaków na Back To School
 4. Polecane plecaki szkolne do klas 1,2,3
  1. PLECAK DLA PIERWSZOKLASISTY ST.RIGHT BP26
  2. POLECANE PLECAKI SZKOLNE COOLPACK PRIME
  3. PLECAKI SZKOLNE 1-3 HEAD / HASH
  4. PLECAKI DLA DZIECI BACKUP - model M
  5. PLECAKI ZE STELAŻEM TOPGAL
 5. Polecane plecaki szkolne młodzieżowe do klas 4,5,6
  1. PLECAK CZTEROKOMOROWY DO SZKOŁY ST.RIGHT BP01
  2. PLECAK MŁODZIEŻOWY 5 PRZEGRÓD COOLPACK COLLEGE
  3. PLECAK Z KIESZENIĄ NA ŚNIADANIE ST.RIGHT BP07
  4. PLECAK 3 KOMOROWY HEAD / HASH
  5. PLECAK SZKOLNY MŁODZIEŻOWY COOLPACK FACTOR
 6. Polecane plecaki szkolne młodzieżowe do klas 7-8 oraz plecaki do liceum (szkoły średniej)

Dobre plecaki szkolne, czyli na co zwrócić uwagę wybierając plecak?

Jak wybrać plecak szkolny, żeby okazał się wiernym towarzyszem przez kilka sezonów? Dobrze dobrany plecak sprawi naszemu dziecku wiele radości, natomiast plecak dobrany źle może być przyczyną wielu problemów, m.in. ze zdrowiem. Zakup miejskiego lub marketowego plecaka bez wyprofilowania dla 7-latka jest bardzo złym pomysłem, a przecież tego typu przypadki zdarzają się dość często. Wybierając plecak, musisz zwrócić uwagę na wiele czynników związanych z jego budową, rozmiarem a także wyglądem. Dobry plecak to najczęściej efekt kompromisu między modą, funkcjonalnością i wygodą. Poniżej przedstawiam listę kwestii, które są najważniejsze.

ROZMIAR I POJEMNOŚĆ - jak dobrać plecak do wzrostu i sylwetki dziecka?

Plecak szkolny - wybierz rozmiar plecaka do szkoły

Plecak szkolny dla dziecka przede wszystkim musi być dopasowany do jego wzrostu i postury. Za mały lub za duży plecak z pewnością nie sprawdzi się w szkole. Wielu rodziców myśli przede wszystkim o tym, aby plecak pomieścił jak najwięcej książek i zeszytów. To błąd! Szkolny plecak, tak samo jak ubrania, kupujmy na miarę. Od góry plecak powinien sięgać na wysokość ramion, natomiast dolna krawędź znajdować się na wysokości miednicy. Na szerokość plecak nie może wykraczać poza obrys ramiom. Drugą stroną medalu jest pojemność plecaka. Wiemy, jak wiele książek, zeszytów i dodatkowych przyborów muszą nosić na co dzień nasze dzieci. Dlatego odpowiednia pojemność jest również istotna. Plecaki przeznaczone do użytkowania w szkole podstawowej zapewniają pojemność w zakresie od 20 do 30 litrów (w zależności od kategorii wiekowej). Plecaki do szkoły średniej bywają większe lub mniejsze – w zależności od tego jak wiele rzeczy nosi uczeń w liceum, technikum lub zawodówce. Oczywiście każdy plecak szkolny to plecak A4 - musi posiadać przynajmniej jedną komorę formatu A4. Mniejsze plecaki nadają się do przedszkola lub na wycieczkę. Dobierając rozmiar plecaka, zwracajmy uwagę na wysokość plecaka, aby był odpowiedni do wzrostu. Natomiast, jeśli chodzi o pojemność plecaka, najważniejszym wymiarem jest głębokość. Co z tego, że plecak ma 45 cm wysokości, jeśli jest bardzo płytki i zmieścimy do niego zaledwie kilka książek i zeszytów.

UWAGA! Dokonując zakupu plecaka, zwracajmy uwagę na jego wysokość, szerokość i głębokość (na naszej stronie przy każdym plecaku podajemy dokładne wymiary plecaka). Odległość od ramion do lędźwi powinna być porównywalna z wysokością plecaka. Już na tym etapie możesz wstępnie sprawdzić optymalny rozmiar jeszcze przed zakupem. W części z rankingami podajemy orientacyjne wymiary, jakie powinien mieć plecak szkolny dla danej grupy wiekowej uczniów. Pamiętajmy jednak o indywidualnym dopasowaniu, gdyż każde dziecko jest inaczej zbudowane. Jeśli możesz przymierzyć plecak przed zakupem zastosuj się do poniższych wskazówek. Po założeniu plecaka, należy wyregulować szelki i delikatnie obciążyć plecak. Sprawdź czy od góry plecak nie wystaje powyżej ramion, a dno plecaka znajduje się na wysokości miednicy. Dopiero wtedy przekonasz się czy ten model jest odpowiedni.

ILE POWINIEN WAŻYĆ PLECAK SZKOLNY? Polecane lekkie plecaki

Lekkie plecaki do szkoły są bardzo pożądane. Według badań ciężar spakowanego plecaka nie powinien przekraczać 10 % wagi dziecka. Natomiast zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego mówią o 10-15%. Większy ciężar może spowodować bolesne napięcia w mięśniach i stawach oraz przyczynić się do powstawiania zniekształceń kręgosłupa i wad postawy. Jeśli przeciętny sześciolatek waży 23-25kg, to jego plecak z ekwipunkiem może mieć maksymalną masę 3,45 - 3,75 kg. Waga szkolnych plecaków waha się między 500 – 1200g i jest uzależniona od wielu czynników. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom. Nie zawsze najlżejszy plecak jest najlepszy. Wiele doskonałych jakościowo i wygodnych plecaków ma większą wagę ze względu na zastosowane w nich usztywnienia i wyprofilowania odciążające plecy. Należy zatem znaleźć kompromis między wagą plecaka a jego ergonomiczną konstrukcją. Lekkie plecaki są szczególnie polecane dzieciom, które chodzą do szkoły pieszo i codziennie mają do pokonania dość duży dystans. Jeśli natomiast uczeń jest dowożony do szkoły samochodem, waga plecaka ma mniejsze znaczenie. Przedstawiamy plecaki lekkie (ważące mniej niż 700g), które cieszą się największą popularnością i są polecane przez naszych klientów:

Plecak szkolny dla pierwszoklasisty NASA ST.RIGHT SPACE MOON kosmos naszywki BP26 Px0
129.00 zł
Plecak do 1 klasy z pandą CoolPack PANDA BALLONS dziewczęcy JOY S 15 cali
159.00 zł
Plecak z pandą PANDA do pierwszej klasy PASO miętowy pluszowe uszy lekki
99.00 zł
Plecak do 1 klasy z koniem PASO szary-różowy dla dziewczynki 2023
137.99 zł
Plecak do 1 klasy CoolPack ombre GRADIENT BLUE LAGOON mieta turkus JERRY 21L
154.00 zł
Tornister dla dziecka plecak NASA PASO czarny do 1 klasy Premium 760g Px0
184.99 zł


UWAGA! Jak odchudzić szkolny plecak, czyli jak zmniejszyć wagę szkolnego ekwipunku? Zalecenia to jedno, jednak życie weryfikuje wszystko. Waga szkolnych plecaków potrafi sięgać nawet 9 kg. Często nie musi tak być, a przyczyniamy się do tego sami, pozwalając dziecku pakować do plecaka wiele niepotrzebnych rzeczy. Lekki plecak to nie wszystko. Sytuację możemy poprawić, zostawiając część podręczników w szkole (w wielu placówkach jest to możliwe), wybierając cieńsze zeszyty w miękkich oprawach, lekką śniadaniówkę oraz mniejszy bidon oraz ograniczając ilość szkolnych przyborów. Dobrym rozwiązaniem byłoby zakupienie wspólnej wyprawki szkolnej (głównie przyborów plastycznych, typu bloki, farby, kredki) dla wszystkich uczniów w klasie i zostawienie jej w szafce w sali lekcyjnej, którą na pewno uda się wygospodarować wychowawcy. Zachęcajmy dzieci do zmniejszenia ilości zabieranych do szkoły zabawek, pamiętników i innych gadżetów.

Lekki plecak szkolny? Jak spakować plecak, aby był lżejszy!

ERGONOMIA – plecak szkolny a zdrowe plecy

Wygoda to priorytet przy wyborze plecaka do szkoły. Możemy zadbać o zdrowe plecy naszych dzieci również poprzez kupno plecaka z ergonomiczną konstrukcją, pomagającego w utrzymaniu odpowiedniej sylwetki. Specjalnie dla Was przeanalizujemy wszystkie kluczowe elementy budowy plecaka pod tym właśnie kątem. Zaczynamy!

PLECY - plecaki z usztywnianymi plecami i wyprofilowane - polecane

Nasi eksperci polecają do szkoły plecaki z usztywnieniem i z wyprofilowanym anatomicznie tyłem. Tylko taki plecak może być naprawdę przyjazny dla zdrowia a jego noszenie komfortowe. Plecak z usztywnianymi plecami zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa, stabilizuje sylwetkę i zapobiega nieprzyjemnemu uczuciu uwierania. Większość dobrych plecaków szkolnych (wszystkie znajdujące się w naszym rankingu) posiada taką konstrukcję. Ogromne znaczenie ma również wyprofilowanie, które może być w postaci paneli z gąbki lub innego tworzywa, np. pianki EVA. Co to właściwie znaczy, że plecak jest wyprofilowany? Chodzi o taką budowę tylnej ściany, która pozwala na ścisłe przyleganie i dopasowanie tornistra do pleców dziecka.

Plecak usztywniany i wyprofilowany – komfort na 1. miejscu

Wentylacja pleców podczas noszenia plecaka jest szczególnie ważna w okresie wiosenno-letnim, dlatego zwracajmy uwagę na to, czy plecak posiada jakiś system wentylacji pleców. Może to być oddychająca siateczka, rowki wentylacyjne lub inna konstrukcja, która zapewnia dopływ powietrza.

Zastanawiasz się, jakie plecaki zyskały najlepsze opinie naszych klientów ze względu na usztywnienie i wyprofilowane? Poniżej przedstawiamy listę polecanych plecaków z usztywnieniem.

Plecak szkolny szachownica K-POP CHAIN ST.RIGHT czarny z łańcuszkiem BP01
169.00 zł
Plecak w piórka PIÓRA BackUP szkolny pastelowy boho O09 2023
199.00 zł
Plecak do pierwszej klasy ST.RIGHT PAWS psie kocie łapki szkolny BP26
129.00 zł
Plecak szkolny dla chłopca ST.RIGHT DARK GAME czarny z padem do 1 klasy BP26
159.00 zł


UWAGA: Wiecie co powinien mieć „zdrowy” plecak? Zdrowy - czyli taki, który będzie dbać o Wasz kręgosłup i prawidłową postawę. Powiecie: nudy? Jeśli ważny jest dla Was wygląd to podpowiadamy, wyprostowane osoby prezentują się znacznie lepiej od przygarbionych oraz sprawiają wrażenie pewnych siebie. Może więc warto?


SZELKI – plecaki z regulowanymi szelkami – polecane

Kolejnym ważnym elementem są szelki, które powinny być również wyprofilowane, tzn. wygięte w taki sposób aby dopasować się do kształtu ramion dziecka. Nie zapominajmy o odpowiednim wyregulowaniu długości szelek. Niektóre modele plecaków szkolnych oferują nam możliwość regulacji szelek zarówno w zakresie ich długości jak i wysokości mocowania. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej dopasować plecak do sylwetki ucznia. Najlepszymi opiniami cieszą się poniższe plecaki z regulowanymi szelkami:

Zdrowy plecak szkolny GRA GAME LEVEL BackUP rośnie razem z dzieckiem 24L R61 Px0
163.00 zł
Tornister dla chłopca czarny z padem ST.RIGHT zdrowy DARK GAME HB01
239.00 zł
Plecak tornister szkolny BAMBINO KOALA pluszowy z uszami lekki PREMIUM
229.00 zł
Plecak tornister dla dzieci BAMBINO FOX LIS pluszowy lekki PREMIUM + ogonek
221.00 zł
Plecak przyjazny dla zdrowia MORO BackUP szkolny do 1 klasy 24L R33 Px0
149.00 zł
PODRĘCZNIK RELIGIA KLASA 3 cz. 1 z ćwiczeniami PAN JEZUS NAS KARMI
24.00 zł

PAS PIERSIOWY – plecaki z pasem piersiowym – polecane

Doskonałym uzupełnieniem jest pas piersiowy, który utrzymuje plecak jak najbliżej ciała. Ma to znaczny wpływ na rozkład ciężaru. Dobrze wyregulowany pas mostkowy z możliwością zmiany wysokości jego mocowania to nie niepotrzebna fanaberia, jak sądzą niektórzy, ale naprawdę przydatny gadżet. Potwierdzają to opinie zadowolonych użytkowników plecaków z pasem piersiowym. Do najlepszych możemy zaliczyć poniższe modele:

Plecak szkolny SZACHOWNICA 3 el. ZESTAW BackUP czarno-biały A94
499.00 zł
Plecak szkolny chłopięcy pixele PX ST.RIGHT zielony BP04 2023 Px12
148.00 zł
Plecak w KWIATY BackUP szkolny pastelowy A07 2023
139.00 zł
Plecak z kotkiem szkolny St.Majewski do 1 klasy GREY CAT BP58
149.00 zł


UWAGA! Wygodny plecak to jedna rzecz, ale nie będzie spełniał swojej funkcji jeśli będzie nieodpowiednio użytkowany. Pamiętajmy, aby na początku wyregulować szelki i regularnie sprawdzać, czy nie zostały wydłużone. Zwracajmy uwagę, jak dziecko nosi plecak. Nawet najlepszy plecak z usztywnianymi i wyprofilowanymi plecami nie pomoże, jeśli będzie noszony na jednym ramieniu.

FUNKCJONALNOŚĆ – plecak dwukomorowy czy plecak trzykomorowy? Jak spakować plecak do szkoły

Nie zawsze trzykomorowy plecak jest lepszy od plecaka dwukomorowego, jednak duża ilość przegród może znacznie ułatwić codzienne pakowanie do szkoły oraz pomóc w uporządkowaniu wyprawki szkolnej. Przed zakupem zastanówmy się, ile książek i zeszytów nosi nasze dziecko oraz czy jakie dodatkowe akcesoria zabiera ze sobą do szkoły.

Jeśli dziecko nosi wiele podręczników, warto postawić na plecak trzykomorowy lub dwukomorowy.
Plecak powinien posiadać przynajmniej 1 komorę o kilka centymetrów większa niż format A4. Uczniowie bardzo często otrzymują zadania domowe na kserówkach formatu A4 (22x30cm) oraz noszą liczne prace plastyczne w teczkach z gumką. Ważne, aby wyrobić w dziecku nawyk wkładania dużych, ciężkich książek oraz teczek do przegrody tylnej w komorze głównej przylegającej bezpośrednio do pleców. Pozwoli to odciążyć plecy dziecka oraz dodatkowo usztywnić tylny panel.

Druga komora powinna mieścić zeszyty formatu A4 i A5. Na wierzchu lub z boku (jeśli plecak jest szeroki) możemy umieścić piórnik. Najmniejszą kieszeń przednią warto przeznaczyć na drugie śniadanie, chroniąc książki i zeszyty przed zabrudzeniem. Często boimy się że przygotowane dla dzieciaków napoje rozleją się na zawartość plecaka. W tym przypadku niezwykle praktyczna jest kieszeń boczna na zewnątrz plecaka (najczęściej z siatki) na bidon lub butelkę z piciem.

Polecane plecaki trzykomorowe i większe

Najczęściej wybierany przez uczniów są plecaki 3 komorowe z co najmniej jedną kieszenią boczną i napój. Współcześnie produkowane plecaki szkolne topowych marek zapewniają dużą ilość przegród oraz dodatkowych kieszonek. Znacząco ułatwia to porządkowanie elementów szkolnej wyprawki. Poniżej przedstawiamy zestawienie plecaków z 3 komorami lub większe, które zbierają najlepsze opinie:

Plecak młodzieżowy ST.RIGHT 3-komory ST.BLACK czarny BP05
259.00 zł
Plecak szkolny ze smokiem DRAGON BackUP dla chłopca 26L O35
175.00 zł
Plecak młodzieżowy MORO ST.RIGHT duży szkolny dla chłopaka BP04 Px0
176.00 zł
Plecak szkolny ST.RIGHT PAWS szary kocie psie łapki 3 komorowy BP01 Px0
159.00 zł

Plecaki z dużą ilością kieszeni wewnętrznych – jakie najlepsze?

Nowoczesne wnętrze jest szczególnie istotne w plecakach młodzieżowych, spełniających potrzeby dzisiejszych nastolatków. W plecaku może być wiele dodatkowych kieszeni zewnętrznych i wewnętrznych na dodatkowe akcesoria. Co można w nich umieścić?

 • Kieszeń przednia na piórnik lub inne drobne przybory.
 • Przegroda w komorze głównej to świetne miejsce na worek ze strojem na WF. Worek można również przymocować do plecaka na zewnątrz.
 • Polecamy plecaki z kieszenią termiczną na śniadanie, np. model ST.RIGHT BP07. Dzięki nim drugie śniadanie Twojego dziecka dłużej pozostanie świeże.
Plecak szkolny młodzieżowy szachownica K-POP CHAIN ST.RIGHT czarny BP07
189.00 zł
Plecak do 4 klasy szkolny ST.RIGHT SPACE MOON NASA galaxy z naszywkami BP07 2023
165.00 zł
Plecak dla dziewczyny HOLO CORAL ST.RIGHT modny do szkoły BP07
129.00 zł
CoolPack plecak w pandy PANDA BALLONS szkolny SPINER TERMIC CP 16 cali 2022
133.00 zł

Plecak z organizerem

 • Kieszeń organizer z breloczkiem do kluczy występuje w większości obecnie produkowanych plecaków dla młodzieży. Pozwala na uporządkowanie w jednym miejscu drobnych i cennych przedmiotów – telefonu, portfela, kluczy oraz najważniejszych przyborów do pisania, np. ulubionego pióra. Organizer zapobiega sytuacji, kiedy tego typu przedmioty lądują na dnie plecaka i trudno je szybko odnaleźć. Poniżej zestawienie plecaków z organizerem:
Plecak szkolny NASA PLANETS czarny kosmos dla chłopca ST.RIGHT BP68
159.00 zł
Plecak do pierwszej klasy ZŁOTE GWIAZDKI HEAD MIDNIGHT SKY czarny 20L
174.00 zł
Plecak BackUP czarno-biały litery PRIME szkolny O71
144.00 zł
Plecak dla pierwszoklasisty CoolPack GRY PADY kolorowe XPLAY JOY S 15"
139.00 zł

Plecak na laptopa tablet smartfon

 • plecak z kieszenią na laptopa pozwala na bezpieczny transport delikatnej elektroniki bez obaw o jej uszkodzenie. Nowoczesne plecaki dla nastolatków posiadają również kieszenie na tablet, smartfon z wyjściem do słuchawek. Nowością na rynku są plecaki z portem USB lub kieszenią RFID. Sprawdź najlepsze plecaki na laptopa oraz z udogodnieniami na miarę XXI wieku, które cieszą się doskonałymi opiniami.
Plecak młodzieżowy Paso Active czarny sportowy na laptop Px0
109.00 zł
Plecak czarny młodzieżowy CoolPack BLACK kostka RISK CP 30L duży
159.00 zł
Plecak młodzieżowy czarny CoolPack CP IMPACT CAMO BLACK moro
179.00 zł
Plecak do liceum HEAD RED LAVA czarny młodzieżowy 29L
199.00 zł

 • sekretna kieszonka pozwala na ukrycie cennych przedmiotów. Rozwiązanie wzorowane jest na najlepszych plecakach antykradzieżowych.
 • pasy znajdujące się z przodu na deskorolkę lub bluzę to bardzo wygodne rozwiązanie, często wykorzystywane przez nastolatków. Jeśli żyjesz aktywnie dodatkowe pasy mocujące z pewnością Ci się przydadzą. Dla miłośnika jazdy na skateboardzie polecamy plecaki na deskorolkę.


UWAGA! Zasada dobrego pakowania plecaka jest taka, że najcięższe i największe przedmioty (najczęściej książki, bloki, teczki A4) umieszczamy z tyłu plecaka (zazwyczaj w głównej komorze), natomiast im lżejsze tym bliżej przodu. Dzięki temu ramiona i barki ucznia będą najmniej obciążone.

MATERIAŁ I JAKOŚĆ WYKONANIA – mocne plecaki wytrzymają (prawie) wszystko!

Mocne plecaki – nieprzemakalne plecaki

Dlaczego plecak szkolny musi być wytrzymały i wykonany z mocnych materiałów? Przede wszystkim dlatego, że jest to przedmiot codziennego użytku. Dzieci i młodzież potrafią wystawić swoje szkolne plecaki na najcięższe próby. Nie oszukujmy się – szarpanie plecaka, kopanie, rzucanie i ciągnięcie po ziemi to norma. Dotyczy to zarówno dziewczynek jak i chłopców. Dlatego plecak powinien być wykonany z mocnych materiałów, odpornych na przecieranie. Na plecaki z naszej oferty przysługuje Wam 2-letnia gwarancja. Warto jednak sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany plecak, który nas interesuje.

Często słabym punktem plecaka okazuje się być zamek błyskawiczny. Najlepsze są zamki metalowe lub wykonane z mocnego tworzywa, dwukierunkowe Czy wiesz, że suwaki w naszych plecakach możesz bez obaw otworzyć nawet 6000 razy.

Plecaki do szkoły z mocnymi zamkami błyskawicznymi

Szkolne plecaki dla dzieci i młodzieży muszą być również nieprzemakalne. Do produkcji dobrych plecaków wykorzystuje się materiały pokryte specjalną nieprzemakalną powłoką. Szczególnie ważna jest izolacja przed wodą na spodzie plecaka. Nieprzemakalne plecaki wykonane z mocnych materiałów są rozchwytywane, nawet jeśli ich cena jest wyższa niż przeciętna. Sprawdź, jakie plecaki polecamy ze względu na jakość materiałów.

Plecak młodzieżowy ST.RIGHT 3-komory ST.GRAY szary BP05
199.00 zł
Plecak do liceum HEAD RED LAVA czarny młodzieżowy 29L
199.00 zł
Plecak szkolny HASH Gold Dollars czarny złoty
239.00 zł
Plecak dla chłopca XD SLANG GRAFFITI ST.RIGHT szkolny czarny BP68
199.00 zł


UWAGA! Plecaki mają zazwyczaj kilka słabych punktów, które „lubią” się psuć. Tym miejscom należy przyjrzeć się szczególnie, kupując plecak. Chodzi przede wszystkim o solidnie wszyte szelki, wzmocniony pianką lub usztywniony spód, solidną podszewkę wewnętrzną oraz mocne, niezacinające się zamki błyskawiczne.

BEZPIECZEŃSTWO – bezpieczne plecaki z odblaskami lub świecące

Bezpieczny plecak jest niezbędny, jeśli nasze dziecko pokonuje drogę do szkoły pieszo lub rowerem! Szkolny plecak musi być wyposażony w elementy odblaskowe. Ich zadaniem jest poprawa widoczności ucznia na drodze. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno - zimowym, kiedy dzień jest krótszy i trzeba wracać do domu po zmierzchu. Najlepsze odblaskowe taśmy są widoczne nawet z kilkuset metrów. Zwróćmy uwagę na rozmieszczenie elementów odbijających światło. Najlepsze plecaki do szkoły posiadają odblaski na szelkach, z przodu plecaka oraz po bokach.


Wiemy że młodzież nie chce chodzić z wyeksponowanymi elementami odblaskowymi dlatego producenci stają na głowie, aby zakamuflować odblaski w lamówkach, napisach czy grafice materiałów. Nowością na polskim rynku są świecące plecaki LED - LedPack marki CoolPack, wyposażone w specjalne systemy ostrzegawcze widoczne z odległości 1,2km.

Bezpieczne plecaki świecące LED

Bezpieczne plecaki, które poprawiają widoczność dziecka na drodze są szczególnie poszukiwane przez rodziców. Poniżej znajdują się propozycje plecaków, dzięki którym Twoje dziecko będzie doskonale widoczne na drodze.

ODBLASKOWY Plecak szkolny REFLECTIVE BALLS z piłką nożną ST.RIGHT BP68
169.00 zł
Plecak ODBLASKOWY szkolny świecący UFO ST.RIGHT Reflective Aliens kosmici BP02
169.00 zł
Plecak szkolny świecący w ciemności NEON SKATE ASTRA dla chłopca 1 klasa 20L
169.00 zł
Plecak odblaskowy koty ST.RIGHT REFLECTIVE CATS czarny BP07
139.00 zł

DESIGN – modny plecak, czyli co się nosi w modzie szkolnej

W XXI wieku modny plecak to podstawa! Nawet najwygodniejszy i najbardziej funkcjonalny plecak do szkoły nie będzie lubiany przez Twoje dziecko, jeśli nie będzie mu się podobał. Przez wyborem plecaka zapytajmy naszej pociechy, co mu się podoba i jakie preferuje wzory. Bogactwo modnych printów może wywołać istny zawrót głowy. Plecaki młodzieżowe coraz częściej stają się czymś więcej niż tylko praktycznym przedmiotem. To również ważny element codziennego looku ucznia, sposób na wyrażenie swojego stylu i zainteresowań. Producenci plecaków starają się trafić w gusta nastolatków, tworząc kolekcje inspirowane najnowszymi trendami w modzie miejskiej i high fashion. Nie bez znaczenia jest również krój plecaka oraz, nie zapominajmy, marka. Uczniowie chętniej wybierają plecaki znanych i cenionych marek, które są popularne wśród ich rówieśników. Zdarza się również, że dla nastolatka najważniejszym elementem plecaka jest … logo ulubionego producenta.

Modny plecak dla dziewczyny – wybierz przeboje Back To School

Wśród plecaków do szkoły dla dziewczyn królują motywy tropikalne, kwiaty, serca i piórka. Hitem sezonu są plecaki ombre. Dziewczyny uwielbiają błyszczące detale, dlatego dużym wzięciem cieszą się plecaki złote lub ze złotym dodatkiem oraz plecaki z motywem diamentów. Plecak w kwiaty to klasyka, ale obecnie dostępny wybór wzorów może wywołać istny zawrót głowy. Doskonałym uzupełnieniem codziennego outfitu może być plecak w róże (w stylu retro na ciemnym tle) lub plecak z kwiatem hibiskusa. Jeśli chodzi o kolorystykę, czarny plecak szkolny damski króluje w szkołach średnich. Młodsze nastolatki doceniają pastelowe plecaki w odcieniach: mięty, pudrowego różu i błękitu. Poniżej kilka propozycji z kategorii plecak szkolny dla dziewczyny z najlepszymi opiniami użytkowniczek:

Plecak szkolny HOLO MULTICOLOR ST.RIGHT modny dla dziewczyny BP07
145.00 zł
Plecak młodzieżowy HASH czarny złoty pył GOLDEN DUST
269.00 zł
Plecak szkolny jaskółki ombre HEAD SWALLOW DANCE młodzieżowy 27L
149.00 zł
Plecak szkolny ombre CoolPack GRADIENT BLUEBERRY turkus fiolet PICK 17"
169.00 zł

Modny plecak dla chłopaka – fajne plecaki na powrót do szkoły

Chłopaki wybierają klasyczne wzory w kratkę, gładkie plecaki lub decydują się na plecaki z przeróżnymi maziajami, motywami piłkarskimi lub z kolorowymi detalami. Niesłabnącą popularnością cieszą się plecaki moro, plecaki z napisem, plecaki z pixelami dla fanów gier komputerowych oraz plecaki fullrpiunt z oryginalnym nadrukiem. Plecak dla chłopaka powinien mieć ciekawą kolorystykę. Obecnie najmodniejsze są szare plecaki z melanżowego materiału, oczywiście plecaki czarne oraz zielone plecaki. Nie wiesz na co się zdecydować. Niech przekonają Cię opinie według których w szkole warto pokazać się w poniższych plecakach:

Plecak szkolny ombre CoolPack GRADIENT LEMON żółty czarny PICK 17 cali
145.00 zł
Plecak szkolny ST.RIGHT EXTREME czarny młodzieżowy BP04
179.00 zł
Plecak młodzieżowy piłkarski HEAD MORO FAN niebieski dla chłopaka 27L
239.00 zł
Plecak męski niebieski CoolPack SNOW BLUE do liceum SOUL CP 18”
169.00 zł
Plecak do liceum CoolPack CP IMPACT BLACK GREY szary młodzieżowy
179.00 zł


UWAGA! Podczas wyboru plecaka starajmy się zachować równowagę między podejściem racjonalnym i emocjonalnym. Nasze dzieci będą zwracały uwagę na modę, kolor, markę i niektóre funkcje plecaka. My zaś musimy pamiętać o ergonomii i jakości. Wymarzony plecak to złoty środek.

Dodatki do plecaka – spersonalizuj swój plecak

Swój plecak możesz również spersonalizować, dokupując do niego oryginalne dodatki, np. brelok lub naszywki. Jeśli kilka osób w klasie ma identyczny plecak (co mimo ogromnej ilości wzorów zdarza się dość często), jest to jedyny sposób aby się wyróżnić. Poniżej kilka proponowanych gadżetów do plecaka, które pomogą go upiększyć, aby był jedyny w swoim rodzaju.

ODBLASKI NAKLEJKI OPASKI ZESTAW emotkI do plecaka ubrań MIX
9.90 zł
Żel antybakteryjny dla dzieci BRELOK do plecaka PIŁKA HISKIN 75ml OWOCOWY do dezynfekcji rąk
10.90 zł
Naklejki odblaskowe PASKI 10 szt NA PLECAK ROWER KASK Adar 12x2,5cm
2.00 zł
Karabińczyk CoolPack do plecaka - MIX KOLORÓW
3.40 zł
Breloczek pompony CoolPack CP POM-POMS do plecaka - MIX KOLORÓW - KOMBINACJE
4.60 zł
Żel antybakteryjny do rąk BRELOK do plecaka DELFIN HISKIN 75ml OWOCE LEŚNE
10.90 zł
Brelok miarka zwijana 1m do kluczy 4cm MIX KOLORÓW
3.50 zł
Brelok do kluczy VANS SLIP-ON CHECKER BLOCK but szachownica
49.00 zł
Wstążka do plecaka CZARNA W KRATKĘ sznurówka
9.50 zł

Jaki plecak do szkoły – co powinien mieć najlepszy plecak?

 • Dobry plecak szkolny jest dopasowany do wzrostu dziecka i jego sylwetki, mieści format A4 oraz zapewnia optymalną pojemność do klasy, do której dziecko uczęszcza.
 • Najlepsze plecaki szkolne są lekkie – optymalna waga to 600-900 kg, nie powinna przekraczać 1 kg. Pamiętajmy, że ciężar plecaka z wyposażeniem nie powinien przekraczać 10-15% wagi dziecka.
 • Plecak powinien być wygodny. Najlepsze plecaki posiadają usztywnione i wyprofilowane plecy z wentylacją, wyprofilowane szelki z regulacją oraz pas piersiowy.
 • Dobry plecak do szkoły ułatwia codzienne pakowanie i porządkowanie przyborów. Dlatego powinien posiadać przynajmniej 2 komory oraz dodatkowe kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne, np. organizer.
 • Polecany plecak dla młodzieży powinien być nowoczesny z miejscem na elektronikę i dodatkowymi gadżetami, np. wyjściem do słuchawek.
 • Do szkoły wybierajmy tylko plecaki wykonane z mocnych, nieprzemakalnych materiałów z estetycznymi i precyzyjnie wykonanymi detalami.
 • Dobry plecak to modny plecak – szkolny bagaż wybierajmy konsultując się z dzieckiem. Najlepsze plecaki znanych marek nawiązują pod kątem wzornictwa do najświeższych trendów w modzie.

Plecaki szkolne – ranking najlepszych plecaków na Back To School

Jaki plecak wybrać do szkoły? Back To School zbliża się wielkimi krokami! Nasz ranking pomoże Ci znaleźć plecak idealny, dopasowany pod każdym względem do potrzeb Twojego dziecka. Przedstawiamy najlepsze plecaki do szkoły z uwzględnieniem kategorii wiekowych. Przy tworzeniu wszystkich zestawień brałem pod uwagę kilka podstawowych kryteriów:

 • jakość materiałów i wykonania,
 • pojemność
 • wagę,
 • konstrukcję – budowę, kształt i fason,
 • usztywnienie,
 • wyprofilowane pleców
 • wyprofilowanie szelek
 • dodatkowe elementy poprawiające ergonomię,
 • ilość, rozkład i funkcjonalność przegród (komór, kieszeni wewnętrznych i zewnętrznych),
 • nowoczesność – udogodnienia dla nastolatków,
 • modę - atrakcyjność dostępnych wzorów,
 • renomę marki – posiadane atesty
 • bezpieczeństwo,
 • cenę.

Polecane plecaki szkolne do klas 1,2,3

Zaczynamy od plecaków dla dzieci najmłodszych, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym bardzo szybko rosną, ich sylwetka się kształtuje, dlatego w zestawieniu znalazły się ergonomiczne plecaki dla pierwszoklasistów oraz uczniów klas 1-3, które pomogą w utrzymaniu prawidłowej postawy. Ranking zdominowały plecaki dość lekkie, nie za duże – MAKSYMALNIE 42CM WYSOKOŚCI, bezpieczne i wygodne. Plecak szkolny dla 6,7,8 i 9-latka powinien mieć również ciekawy wzór, aby być dodatkową motywacją do nauki.

1. PLECAK DLA PIERWSZOKLASISTY ST.RIGHT BP26

Plecak do 1 klasy ST.RIGHT BP26


ST.RIGHT proponuje plecak do pierwszej klasy BP26, dopasowany rozmiarem i konstrukcją do potrzeb najmłodszych uczniów, rozpoczynających przygodę ze szkołą. Przede wszystkim jest to plecak z usztywnianymi plecami. Panele anatomiczne pomagają w lepszym podparciu pleców dziecka. Plecaki z modelu BP26 to plecaki kolorowe, a do tego nie trzeba się martwić o to, że z upływem miesięcy zaczną blaknąć. W ofercie znajdziesz plecak dla dziewczynki do 1 klasy, m.in. z kotkami lub żelkami jak również plecak do pierwszej klasy dla chłopca, np. z piłką nożną. 3 kieszenie w tym 2 komory pomogą uporządkować cały ekwipunek. Mocne zamki z wygodnymi pullerami zapewniają szybki dostęp do przyborów szkolnych. Doskonały plecak dla dziecka na dobry start w szkole. Plecaki BP26 produkowane w sezonie 2023 posiadają dodatkowo pas piersiowy.

WYMIARY: 39x27x17cm

POJEMNOŚĆ
20 litrów
WAGA: ok. 650g
ILOŚĆ KOMÓR 2
ILOŚĆ PRZEGRÓD 3
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Nieprzemakalne, mocne zamki, nieblaknące kolory
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Bardzo mocno usztywnione i wyprofilowane plecy w postaci paneli anatomicznych. Zapewnia podparcie w odpowiednich miejscach, dzięki czemu komfort noszenia jest na najwyższym poziomie.
WYPROFILOWANIE SZELEK
Regulowane i wyściełane oraz profilowane, aby lepiej układać się na ramionach.
PAS PIERSIOWY TAK
DODATKOWE FUNKCJE Organizer, brelok do kluczy, podkładki z tworzywa od spodu zapobiegające przecieraniu się plecaka.
ZALETY Idealny rozmiar dla pierwszoklasistów. Plecak łączy niską wagę z doskonałym usztywnieniem i anatomicznym wyprofilowaniem. Do tego posiada nowoczesne wnętrze z dodatkowymi przegródkami. Plecak dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych z motywami znanymi z plecaków młodzieżowych.
WADY Plecak może okazać się za mały w 2 i 3 klasy.

2. POLECANE PLECAKI SZKOLNE COOLPACK PRIME

Plecak do pierwszej klasy Prime


Plecak szkolny CoolPack model Prime został stworzony z myślą o uczniach klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzięki usztywnieniu z pianki EVA plecak jest jednocześnie wygodny i bardzo lekki – waży zaledwie 620g. Pianka na plecach została również anatomicznie wyprofilowana, aby dopasować się do kształtu pleców i wyposażona w rowki zapewniające dobrą wentylacje. Plecak jest trochę większy niż większość plecaków do 1 klasy, więc jest również bardziej uniwersalny i można go używać przez kilka sezonów. Mimo mniejszych rozmiarów plecak posiada wiele zalet plecaków młodzieżowych marki CoolPack. Dwukomorowy plecak z kieszenią przednią i bocznymi zapewnia pojemność na poziomie 23 litrów, a więc całkiem sporo jak na plecak dla tej grupy wiekowej. Ponadto w środku znajdziemy organizer z breloczkiem do kluczy i wyjście na słuchawki. CoolPack proponuje dla najmłodszych uczniów młodzieżowe wzory. Do plecaków z usztywnianymi plecami Prime CP dodawane są saszetki termiczne z tym samym wzorem do kompletu gratis!

WYMIARY: 41x30,5x16cm

POJEMNOŚĆ
23 litry
WAGA: ok. 620g
ILOŚĆ KOMÓR 2
ILOŚĆ PRZEGRÓD 3
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Nieprzemakalne, odporne na ścieranie, wzmocnione pianką dno
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Bardzo mocne z tłoczonej pianki EVA, wyprofilowanej anatomicznie z rowkami wentylacyjnymi.
WYPROFILOWANIE SZELEK Miękko wyściełane szelki z regulacją długości.
PAS PIERSIOWY NIE
DODATKOWE FUNKCJE Organizer, wyjście do słuchawek, brelok do kluczy.
ZALETY Plecak jest lekki i pojemny, dobrze usztywniony, ma nowoczesne wnętrze, uniwersalny rozmiar do klas 1-3, solidne wykonanie, mocne materiały, modne wzory dla dziewczynek i chłopców w młodzieżowym stylu, saszetka termiczna w zestawie GRATIS!
WADY Plecy z pianki EVA są twardsze niż w przypadku wyprofilowania z gąbki, co może wywoływać u niektórych dzieci poczucie dyskomfortu. Brak paska piersiowego.3. PLECAKI SZKOLNE 1-3 HEAD /HASH

Plecak dla pierwszoklasisty Hash Head


Plecaki dla dzieci do klas 1-3 Head oraz bliźniacze plecaki marki Head o pojemności 24 litrów są nieznacznie cięższe od polecanych wcześniej, ale dzieje się tak dlatego, że usztywnienie i wyprofilowanie jest w nich na topowym poziomie. Twoje dziecko z pewnością nie będzie narzekać, że coś go uwiera lub mu przeszkadza. Wielką zaletą tego plecaka jest pas piersiowy oraz duża ilość kieszeni. Jeśli szukasz plecaka dla pierwszoklasisty, który może mu służyć przez dłuższy czas wybierz ten plecak.

WYMIARY: 39x28x17cm

POJEMNOŚĆ
24 litry
WAGA: ok. 780g
ILOŚĆ KOMÓR 2
ILOŚĆ PRZEGRÓD 4
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Mocne, nieprzemakalne, mocno wszyty uchwyt górny
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW
Mocno usztywniony tył z panelami profilującymi. Doskonałe podparcie wzdłuż kręgosłupa oraz w odcinku lędźwiowym
WYPROFILOWANIE SZELEK
Miękko wyściełane szelki, których długość można regulować.
PAS PIERSIOWY TAK, regulowany
DODATKOWE FUNKCJE Organizer z breloczkiem, wyjście do słuchawek, boczne pasy kompresyjne.
ZALETY Trwały plecak do klas 1-3 wykonany z mocnych materiałów. Wyróżnia się wyprofilowanymi pleckami oraz dodatkowym pasem piersiowym pomagającym utrzymać plecak jak najbliżej ciała. Aż 4 przegrody do dyspozycji. Młodzieżowe, topowe wzory.
WADY
Usztywnienie plecaka oraz mocniejsze materiały przekładają się na jego wyższą wagę niż konkurencyjnych plecaków – niecałe 800g.

4. PLECAKI DLA DZIECI BACKUP - MODEL M

Plecak dla dziecka 1-3 BACKUP

Plecak 3 komorowy marki BackUP to doskonała propozycja dla pierwszoklasistów i starszych uczniów aż do 4 klasy. Lekki plecak dla 7 latka oraz jego o kilka lat starszych kolegów. Duża ilość przegród oraz kieszeni wewnętrznych sprawia, że codzienne pakowanie do szkoły stanie się dziecinnie proste. Plecaki dla dzieci BackUP wyróżniają się oryginalnym wzornictwem nawiązującym do najnowszych trendów w modzie Back To School. Plecak dla chłopca z motywem gry komputerowej lub imitujący blachę oraz plecak dla dziewczynki z lamą lub jednorożcem to przeboje tegorocznej kolekcji BackUP.

WYMIARY: 40,5x30x16cm

POJEMNOŚĆ
25 litrów
WAGA: ok. 780g
ILOŚĆ KOMÓR 2
ILOŚĆ PRZEGRÓD 5
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Mocne, nieprzemakalne materiały, solidne zamki, gruby zamek kieszeni przedniej.
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW
Usztywnione plecki pokryte oddychającym materiałem dla komfortu i lepszej wentylacji.
WYPROFILOWANIE SZELEK Miękko wyściełane szelki z prostą regulacją.
PAS PIERSIOWY NIE
DODATKOWE FUNKCJE Organizer z breloczkiem do kluczy, gruby suwak kieszeni przedniej z dużą zawieszką.
ZALETY Trzykomorowy plecak z 2 kieszeniami przednimi i bogatym wnętrzem pomagającym w uporządkowaniu wszystkich elementów wyprawki szkolnej w klasach 1-3. Modne printy nawiązujące do zainteresowań dzieci w wieku 6-10 lat.
WADY Nieznacznie słabsze usztywnienie i wyprofilowanie w podstawowym zakresie.

5. PLECAKI DO PIERWSZEJ KLASY JOY S

Plecaki do 1 klasy Joy S

Nowością w kolekcji CoolPack są plecaki dla pierwszaków Joy S - bardzo lekkie i nieduże, idealne na dobry start w szkole, szczególnie dla drobnych dzieci. Plecaki Joy S to świetna alternatywa dla osób, które uważają, że tornistry są nieporęczne, a dzieci wyglądają z nimi groteskowo. Dzięki usztywnieniu z pianki EVA plecak jest lekki. Dwie komory to absolutnie wystarczająca ilość jeśli chodzi o najmłodszych uczniów. Dodatkowy pas piersiowy pomaga w utrzymaniu plecaka jak najbliżej ciała, dzięki czemu ciężar rozkłada się optymalnie. Joy S dostępny jest w szerokiej gamie wzorów dla dziewczynek i dla chłopców, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

WYMIARY: 39x28x18cm

POJEMNOŚĆ
21L
WAGA: ok. 700g
ILOŚĆ KOMÓR 2
ILOŚĆ PRZEGRÓD 3
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Nieprzemakalne, odporne na ścieranie, wzmocnione pianką dno
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Bardzo mocne z tłoczonej pianki EVA, wyprofilowanej anatomicznie z rowkami wentylacyjnymi.
WYPROFILOWANIE SZELEK Miękkie szelki z kilkoma rodzajami regulacji.
PAS PIERSIOWY TAK
DODATKOWE FUNKCJE Organizer z zaczepem do kluczy.
ZALETY Lekki plecak do 1 klasy polecany dla drobnych dzieci. Dostępny w dużej ilości dziewczęcych i chłopięcych wzorów.
WADY Mała pojemność.Polecane plecaki szkolne młodzieżowe do klas 4,5,6

Rodzice nastolatków wiedzą, że wymagania ich dzieci wobec plecaków zupełnie się zmieniły. Plecak szkolny młodzieżowy wygląda zupełnie inaczej niż plecak dla pierwszoklasisty. Zazwyczaj wymieniamy plecak po ukończeniu 3 klasy, stąd ogromna ilość pytań i próśb o polecenie dobrego plecaka do 4 klasy. Wobec przyspieszonego rozwoju dzieci w wieku 10-13, plecak szkolny musi być nadal usztywniany i wyprofilowany, aby zapobiegać powstawaniu wad postawy w okresie kształtowania się sylwetki. Plecak dla młodzieży musi być większy ze względu na większą ilość książek oraz dodatkowego wyposażenia. Plecak dla 10-latka powinien mieć dużo przegród ułatwiających codzienne pakowanie oraz kieszonki na gadżety. Szczególnie poszukiwane w tej grupie wiekowej są plecaki trzykomorowe oraz czterokomorowe. Dobry plecak dla nastolatka powinien posiadać organizer z breloczkiem do kluczy, port do słuchawek oraz kieszeń na telefon. Na tym etapie ogromną rolę odgrywa moda szkolna, przede wszystkim design plecaka i oryginalny print nawiązujący do popularnych trendów. Koniec z dziecinnymi wzorami. Uczniowie w klasach 4-6 zwracają również większą uwagę na markę - jej rozpoznawalność i renomę.

1. PLECAK CZTEROKOMOROWY DO SZKOŁY ST.RIGHT BP01

Plecak ST.RIGHT do 4 klasy bp01

Uniwersalny plecak szkolny do 4 klasy, który może posłużyć przez kilka dobrych lat. Plecak ST.RIGHT BP01 to model optymalny. Według specyfikacji producenta jest to plecak czterokomorowy (wg naszej klasyfikacji posiada 3 komory i 1 dużą kieszeń przednią), a więc zapewnia doskonałą pojemność i pakowność. Wnętrze jak przystało na markę ST RIGHT jest bardzo nowoczesne i funkcjonalne. Usztywniane i wyprofilowane na najwyższym poziomie plecy w połączeniu z pasem piersiowym zapewniają komfort, o jakim marzy każdy uczeń. To podstawowy model plecaka ST.RIGHT, więc jest dostępny w dużej ilości wzorów. Modne plecaki w żywych barwach nawiązują do najnowszych motywów w modzie Back To School.

WYMIARY: 43x32x21cm

POJEMNOŚĆ
23 litry
WAGA: 960g
ILOŚĆ KOMÓR 3
ILOŚĆ PRZEGRÓD 4
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Mocny materiał odporny na przecieranie, nieprzemakalny, nieblaknący, mocne suwaki z ergonomicznymi zawieszkami.
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Mocne usztywnienie z wyprofilowaniem anatomicznym - podparcie w odcinku lędźwiowym i wzdłuż kręgosłupa.
WYPROFILOWANIE SZELEK Miękkie, wyprofilowane szelki, które nie uwierają w ramiona.
PAS PIERSIOWY TAK
DODATKOWE FUNKCJE Organizer, port do słuchawek, kieszeń na powerbank, kieszeń z polaru na telefon lub okulary, boczne pasy kompresyjne
ZALETY Plecak trwały i przyjazny dla zdrowia dostępny w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Nowoczesny i praktyczny plecak do klas 4-6.
WADY Plecak nie należy do najlżejszych, ale dzięki ergonomicznej konstrukcji ciężar nie jest tak bardzo odczuwalny.

2. PLECAK MŁODZIEŻOWY 3 KOMOROWY COOLPACK DRAFTER

Plecak szkolny CoolPack Drafter 3 komorowy

Najbardziej uniwersalny i chętnie kupowany plecak marki CoolPack. Drafter to plecak szkolny z aż 3 komorami. Z nim codzienne pakowanie szkolnych przyborów będzie dziecinnie proste. Wewnątrz znajduje się rozbudowany organizer. Drafter to plecak, który pomoże w utrzymaniu prawidłowej sylwetki. Doskonałe usztywnienie oraz wentylacja poprzez Air Anatomic System sprawią, że noszenie plecaka jest bardzo komfortowe. Plecak CP Drafter dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych dla dziewczyn i dla chłopaków. Pojemność 28 litrów jest optymalna w klasach 4-8, ale plecak bywa noszony przez starszych uczniów, nawet w liceum. Nastolatki chętnie po niego sięgają ze względu na modne wzory inspirowane modą miejską.

WYMIARY: 44,5x32x19cm

POJEMNOŚĆ
28 litrów
WAGA: 750g
ILOŚĆ KOMÓR 3
ILOŚĆ PRZEGRÓD 4
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Trwałe materiały, odporne na przecieranie
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Sztywne plecy wyprofilowane panelami anatomicznymi.
WYPROFILOWANIE SZELEK Mocne, profilowane szelki z wyściółką.
PAS PIERSIOWY NIE
DODATKOWE FUNKCJE Organizer, kieszeń na telefon, przegroda na laptop lub teczki A4
ZALETY Uniwersalny plecak z dużą ilością kieszeni zewnętrznych i wewnętrznych. Przyjazny dla zdrowia dzięki doskonałemu usztywnieniu. Modne wzory z nowych kolekcji. Polecany do klas 4-8.
WADY Brak wyjścia na słuchawki, brak paska piersiowego

3. PLECAK Z KIESZENIĄ NA ŚNIADANIE ST.RIGHT BP07

Plecak z kieszenią termiczną

Plecak szkolny z 2 komorami i 2 kieszeniami przednimi. Wyróżnia się wykorzystaną w nim kieszenią termiczną, dzięki której jedzenie dłużej zachowuje świeżość. Plecak posiada atest PZH oraz jest zdobywcą nagrody za innowacyjność na targach we Frankfurcie. Funkcjonalne wnętrze plecaka z organizerem, kieszenią na telefon i breloczkiem do kluczy odpowiada na potrzeby dzisiejszych nastolatków. Rozmiar idealny do 4 klasy, jak również do 5 i 6 klasy. ST.RIGHT w modelu BP07 proponuje swoje najmodniejsze wzory. Plecak dla chłopca lub plecak dla dziewczynki z kieszenią na śniadanie to idealna opcja do szkoły. Wygodne panele anatomiczne na plecach oraz szerokie szelki gwarantują wygodę na najwyższym poziomie. Jeden z najchętniej kupowanych plecaków w sklepie stacjonarnym ePlecaki.pl.

WYMIARY: 43x30x19cm

POJEMNOŚĆ
24 litry
WAGA: 805g
ILOŚĆ KOMÓR 2
ILOŚĆ PRZEGRÓD 4
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Modne materiały, solidne zamki, printy w nasyconych barwach
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Usztywniane plecy pokryte panelami z miękkiej gąbki zapewniającymi najlepsze podparcie dla kręgosłupa.
WYPROFILOWANIE SZELEK Szerokie, miękko wyściełane szelki, które świetnie układają się na ramionach
PAS PIERSIOWY NIE
DODATKOWE FUNKCJE Organizer, kieszeń termiczna, kieszeń z polaru na telefon lub okulary, wyjście do słuchawek.
ZALETY Dwukomorowy plecak z innowacyjną kieszenią termiczną do przechowywania jedzenia. Praktyczny plecak z nowoczesnym wnętrzem dopasowany rozmiarem do potrzeb uczniów w klasach 4-6.
WADY Brak paska piersiowego.

4. PLECAKI DO KLAS 4-6 HASH

Plecaki szkolne dla młodzieży Hash

Marka Hash proponuje kilka modeli plecaków dla młodzieży szkolnej. Wyróżniają się sportowym charakterem, oryginalnym designem, nowoczesnością oraz dużą ilością przegród. Dla 10-13 latków polecamy plecaki trzykomorowe. Plecaki te wyróżniają się nowoczesnym wnętrzem na miarę XXI wieku z przegrodą na laptop, organizerem, portem na słuchawki. Część modeli została wyposażona w kolorową podszewkę w kontrastującym kolorze, która ożywia wizualnie wnętrze plecaka. Plecaki Hash dedykowane są dla aktywnych nastolatków, dlatego ich konstrukcja zapewnia komfortowe użytkowanie w każdych warunkach. Jeśli chodzi o wzornictwo Hash stawia na najnowsze trendy i amerykański styl inspirowany naturą i motywami etnicznymi.

WYMIARY: wymiary różnią się w zależności od modelu. Prezentowany na zdjęciu model ma 45x31x17cm

POJEMNOŚĆ
Brak informacji producenta. Ok. 25-28 litrów
WAGA: 900-1000g
ILOŚĆ KOMÓR 2-3
ILOŚĆ PRZEGRÓD 4
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Solidne, nieprzemakalne materiały.
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Miękkie panele anatomiczne na usztywnianych plecach.
WYPROFILOWANIE SZELEK Szerokie, miękko wyściełane szelki, nie uwierają w ramiona.
PAS PIERSIOWY NIE
DODATKOWE FUNKCJE Organizer, kieszeń z polaru na telefon lub okulary, wyjście do słuchawek.
ZALETY Plecaki Hash wyróżnia modny design, więc jeśli szukacie plecaków, które pomogą się wyróżni, to będzie idealny wybór. Dobra jakość, nowoczesne wnętrze i ergonomiczna konstrukcja.
WADY Brak paska piersiowego.

5. PLECAK SZKOLNY MŁODZIEŻOWY COOLPACK FACTOR

Plecak szkolny Factor

Jeśli zależy Ci na dużej pojemności, wybierz plecak szkolny CoolPack Factor. Mamy w nim do dyspozycji aż 4 duże przegrody (w tym 3 w formacie A4) zapewniające łączną pojemność 29 litrów. Plecaki Factor to nowoczesne bagaże szkolne wykonane z wysokiej jakości, nieprzemakalnych materiałów. Wielką zaletą plecaka jest system wentylacji pleców H20 Panel System. CoolPack proponuje w tym modelu zarówno wielokolorowe plecaki w jaskrawych barwach, jak również plecaki w stonowanych kolorach z subtelnymi printami.

WYMIARY: 45x32x17cm

POJEMNOŚĆ
28 litrów
WAGA: 880g
ILOŚĆ KOMÓR 3
ILOŚĆ PRZEGRÓD 4
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Mocne materiały - nieprzemakalne.
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Wyprofilowanie w postaci paneli anatomicznych zapewniających podparcie dla kręgosłupa wzdłuż jego całej długości. System wentylacji plecaków H20 Panel System.
WYPROFILOWANIE SZELEK Wygięte szelki z regulacją, wyściełane od wewnętrznej strony.
PAS PIERSIOWY NIE
DODATKOWE FUNKCJE Organizer, kieszeń na telefon z wyjściem do słuchawek, boczne pasy kompresyjne,
ZALETY Plecaki Hash wyróżnia modny design, więc jeśli szukacie plecaków, które pomogą się wyróżni, to będzie idealny wybór. Dobra jakość, nowoczesne wnętrze i ergonomiczna konstrukcja.
WADY Brak paska piersiowego.

Polecane plecaki szkolne młodzieżowe do klas 7-8 oraz plecaki do liceum (szkoły średniej)

Plecaki dla starszych uczniów począwszy od plecaków do 7 klasy aż po plecaki do liceum muszą być jednocześnie pojemne, funkcjonalne i modne. Młodzież w wieku 14-18 lat ma zupełnie inne zainteresowania i potrzeby. Plecak wciąż jest istotny jako praktyczny przedmiot, ale w tej grupie wiekowej rośnie znaczenie ciekawego designu oraz marki. W tej kategorii mamy również dużą różnorodność modeli. Licealiści potrafią bardzo się od siebie różnić. Niektórym będzie zależało przede wszystkim na modnym wzorze, innym na plecaku znanej marki, ktoś może poszukiwać plecaka na laptop z nowoczesnymi udogodnieniami, będą i tacy, dla których priorytetem będzie duża pojemność lub wytrzymałość. Plecak młodzieżowy do szkoły średniej może mieć również konstrukcję plecaka miejskiego, w sytuacji gdy uczeń nie nosi ze sobą zbyt wielu książek i zeszytów. Poniższe propozycje kierujemy przede wszystkim do samych uczniów. U progu dorosłego życia, warto samodzielnie wybrać plecak do szkoły.

1. DUŻY PLECAK DO LICEUM COOLPACK MERCATOR PLUS

Duży plecak do liceum CoolPack Mercator Plus

Jeśli najważniejsza w plecaku szkolnym będzie dla Was pojemność oraz wytrzymałość postawcie na plecak do liceum Mercator Plus od CoolPacka. To jedna z najpopularniejszych serii, rozchwytywana przez uczniów szkół średnich. Jednokolorowe plecaki w kilku odcieniach wykonane z mocnej tkaniny przypominającej jeans nie tylko świetnie się prezentują, ale również są bardzo praktyczne i wygodne. Aż 31 litrów pojemności zaspokoi potrzeby nawet największych moli książkowych. Ponadto w środku znajduje się przegroda na laptop. Plecak doskonale spisuje się również po szkole - posiada wygodne wyjście do słuchawek oraz kieszeń z polaru na okulary przeciwsłoneczne. Mimo pokaźnych rozmiarów plecak jest lekki, gdyż usztywniono go pianką EVA. Pas piersiowy poprawia komfort noszenia, więc nie straszny będzie Ci cały dzień z plecakiem na ramionach.

2. PLECAKI MŁODZIEŻOWE HEAD

Plecak Head do liceum

Plecaki szkolne Head to propozycja dla nastolatków, którzy cenią dobrą pojemność, wygodę oraz barwny, amerykański styl. Plecaki Head są dopasowane rozmiarem do potrzeb starszych uczniów (w zależności od modelu 43-45cm wysokości). Wnętrze tych plecaków ożywione niekiedy kolorową podszewką jest nowoczesne. Znajdziecie tam, m.in organizery i wyjścia do słuchawek. Head dedykuje swoje plecaki uczniom gimnazjum (lub klas 7-8 szkoły podstawowej) oraz szkół średnich, dla których plecak jest oryginalnym dodatkiem codziennego looku. Oryginalne, barwne oldschoolowe printy nawiązują do najnowszych trendów w modzie ulicznej, rodem z amerykańskich osiedli i skateparków. Polecamy plecaki jeansowe, klasyczne czarne plecaki z napisem, plecaki z tropikalnymi wzorami oraz plecaki azteckie oraz boho. Większość plecaków młodzieżowych Head posiada wyprofilowane plecy. Dla licealistów, którzy nie noszą tak wielu książek polecamy skórzane plecaki w miejskim stylu wykonane ze skóry ekologicznej - lekkie i gustowne.

WYMIARY: Różne w zależności od modelu. Prezentowany na zdjęciu plecak 45x31x17cm

POJEMNOŚĆ
Brak informacji producenta. Ok. 25-30 litrów.
WAGA: ok. 900g
ILOŚĆ KOMÓR 1-3
ILOŚĆ PRZEGRÓD 2-4
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Mocne materiały odporne na przecieranie i nieprzemakalne.
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW W modelach typowo szkolnych mocne usztywnienie z panelami profilującymi.
WYPROFILOWANIE SZELEK Wygięte szelki z regulacją, wyściełane od wewnętrznej strony.
PAS PIERSIOWY NIE
DODATKOWE FUNKCJE W zależności od modelu: organizer, port USB, kieszeń na laptop, na tablet, brelok do kluczy.
ZALETY Duża pojemność, oryginalny design, duży wybór modeli i wzorów, kolorowe podszewki.
WADY Brak paska piersiowego.

3. PLECAK DO 7 KLASY ST.RIGHT BP57

Plecak do 7 klasy ST.RIGHT POLECA rOXIE

Lekki plecak młodzieżowy ST.RIGHT BP57 dostępny w modnych wzorach dla chłopaka i dla dziewczyny to nowość na rok szkolny 2023/2024. Jeden z plecaków BP57 z serii Earphones został zaprojektowany przez ambasadorkę marki ST.RIGHT Roksanę Węgiel, zwyciężczynię Eurowizji Junior oraz The Voice Kids. Model BP57 dedykujemy przede wszystkim młodzieży w jej wieku. Prosta dwukomorowa konstrukcja, niska waga (ok. 700g), miękko wyściełane plecy, organizer oraz modne printy to największe zalety tego plecaka. Część wzorów wyróżnia się również kolorową podszewką, ożywiającą wnętrze plecaka.

WYMIARY: 45x31x20cm

POJEMNOŚĆ
25l
WAGA: 705g
ILOŚĆ KOMÓR 2
ILOŚĆ PRZEGRÓD 3
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Mocne odporne na przecieranie i nieprzemakalne.
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Usztywnienie pianką, wyprofilowanie panelami anatomicznymi z miękkiej gąbki.
WYPROFILOWANIE SZELEK Profilowane i bardzo miękko wyściełane
PAS PIERSIOWY NIE
DODATKOWE FUNKCJE Organizer, kieszeń na okulary lub smartfon z wyjściem do słuchawek.
ZALETY Lekki plecak z 2 komorami w designerskich printach. Idealny do 7 klasy.
WADY Brak paska piersiowego.

4. PLECAK NA LAPTOPA DO LICEUM COOLPACK ARMY

Plecak do liceum na laptopa

Absolutna nowość od CoolPacka, która z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Plecak do liceum z osobną amortyzowaną komorą na laptop i tablet Army wyróżnia się nowoczesnością i wojskowym stylem. Doskonale sprawdzi się w szkole średniej jako plecak dla chłopaka. Nie tylko dla miłośników militariów. Plecak młodzieżowy na laptopa to doskonała opcja dla licealisty, który chce mieć swój przenośny komputer zawsze pod ręką. Model Army CP łączy funkcjonalność z oryginalnym designem. 2 komory i wiele dodatkowych kieszeni zapewnia doskonałą pojemność 27 litrow i pomaga w uporządkowaniu przyborów. Plecak jest bardzo dobrze usztywniony i wyprofilowany. Do tego świetnie wygląda.

WYMIARY: 45x31x16cm

POJEMNOŚĆ
27l
WAGA: 850g
ILOŚĆ KOMÓR 2
ILOŚĆ PRZEGRÓD 4
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Wytrzymałe materiały, nieprzemakalne.
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Mocne usztywnienie z panelami anatomicznymi.
WYPROFILOWANIE SZELEK Regulowane, wzmocnione i wyprofilowane
PAS PIERSIOWY TAK
DODATKOWE FUNKCJE Komora na laptop, kieszeń na tablet, organizer z breloczkiem do kluczy, kieszeń na okulary.
ZALETY Nowoczesny plecak na laptop, tablet i smartfon w militarnym stylu. Idealny dla licealisty.
WADY Wyłącznie męskie wzory.

5. MARKOWE PLECAKI VANS

Plecaki Vans do liceum

Marka plecaków, której żadnemu licealiście nie trzeba przedstawiać. Plecaki Vans cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów szkół średnich. Większość popularnych modeli (Realm, Old Skool) to lekkie plecaki miejskie z jedną komorą i kieszenią przednią z plecami usztywnionymi pianką. Plecaki z Vansa cenione są przede wszystkim za prostotę oraz modny design. Plecak z charakterystycznym logo Vansa z deskorolką lub napisem to marzenie niejednego licealisty. Plecaki Vans w kwiaty lub z szachownicą nawiązują do modnych trendów w modzie miejskiej, rodem z USA. Vans to popularna marka odzieżowa, której filozofia, czyli uliczny luz i nieograniczona aktywność, doskonale wpisuje się w zainteresowania nastolatków. W tym sezonie nowością są dwukomorowe plecaki szkolne Vansa z usztywnieniem.

WYMIARY: 42x31x16cm (na przykładzie podstawowego modelu Realm)

POJEMNOŚĆ
15l
WAGA: ok. 400g
ILOŚĆ KOMÓR 1
ILOŚĆ PRZEGRÓD 2
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW Nieprzemakalny materiał
USZTYWNIENIE I WYPROFILOWANIE PLECÓW Piankowe
WYPROFILOWANIE SZELEK NIE
PAS PIERSIOWY NIE
DODATKOWE FUNKCJE Kieszeń na telefon i mini organizer w kieszeni przedniej.
ZALETY Lekkie i proste plecaki dla licealistów – modny design, znana amerykańska marka.
WADY Brak wyprofilowania, cieńsze materiały niż w plecakach szkolnych.

4Komentarzy

  • Avatar
   Roksana

   Super plecaki w dobrej cenie :) :)

  • Avatar
   Monika

   Bardzo pomocny wpis

  • Avatar
   Grzesiek

   Wooow plecak Vans spod numeru piątego jest po prostu prześwietny :)

  • Avatar
   Justyna

   Teraz już wiem jakie plecaki kupić dzieciom na nowy rok szkolny :) Super propozycje :)

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć