Rowerek biegowy to wspaniały wynalazek i zabawka, która pomaga najmłodszym dzieciom w rozwoju motorycznym. Jeśli Twoje dziecko uwielbia ruch na świeżym powietrzu, spraw mu rowerek biegowy dopasowany do jego potrzeb. Rowerki biegowe pomagają ćwiczyć obustronną koordynację ruchową, zmysł równowagi. Jazda na takim rowerku to świetny trening dla maluchów przez nauką jazdy na rowerze tradycyjnym. Polecamy bezpieczne i lekkie rowerki biegowe dla dzieci marki Kidwell. Zabawa z nimi będzie beztroska i pełna śmiechu.

Rowerek-biegowy

Jak wybrać rowerek biegowy dla dziecka? Rodzaje rowerków biegowych

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rowerka biegowego dla dziecka? Przede wszystkim na materiał z jakiego został wykonany. Ma to znaczenie ze względu na wagę rowerka i jego wytrzymałość. Najlepsze rowery biegowe wykonane są z stopu magnezu (30% lżejszy od aluminium), dzięki czemu są trwałe, odporne na uderzenia i bardzo lekkie (mogą ważyć 2,5-3kg). Jest to również rozwiązanie najbardziej przyjazne dla środowiska, ze względu na to, że materiał ten łatwiej poddaje się recyklingowi.  Rowerki stalowe są równie wytrzymałe i tylko nieznacznie cięższe. Coraz większą popularnością cieszą się rowerki drewniane (patrz niżej). Wybierając rowerek warto zwrócić uwagę na inne detale:

 • koła - najlepiej oponki z pianki EVA, które nie wymagają pompowania. Zwracajmy również uwagę na średnicę koła.
 • wykonanie - najlepiej jeśli rama rowerka nie posiada spawów i jest jednoczęściowa. Rowerek nie może mieć odstających śrub i ostrych elementów.
 • siodełko - profilowane i miękkie, aby zapewnić maksymalny komfort w trakcie jazdy.
 • kierownica z profilowanym kształtem i gumowymi rączkami - zmniejszają ryzyko ześlizgnięcia się dziecięcych dłoni z kierownicy.
 • blokada skrętu kierownicy zapobiegnie ewentualnemu upadkowi.
 • regulowana wysokość kierownicy i siodełka pozwoli dopasować rowerek do wzrostu dziecka.
 • podnóżek - część rowerków posiada podnóżek, dzięki któremu nasza pociecha nie musi cały czas trzymać nóg w powietrzu.
 • certyfikaty bezpieczeństwa - zgodność z normami Unii Europejskiej.

Rowerek biegowy drewniany

Rowerki drewniane cieszą się coraz większą popularnością. Wykonany z trwałego drewna rowerek biegowy może być równie wytrzymały jak ten ze stali. Ważne jest w tym przypadku odpowiednie oszlifowanie drewna oraz zabezpieczenie krawędzi. Malowane i lakierowane rowerki drewniane biegowe prezentują się nad wyraz dobrze. Dzięki zachowaniu stałej temperatury, nie nagrzewają się w upalne dni, co nie jest bez znaczenia.

Rowerek biegowy dla dziewczynki i dla chłopca

Wybierając pierwszy rower dla naszego dziecka, nie zapominajmy o tym, aby podobał się małemu kolarzowi. Postawmy na ulubiony kolor naszego dziecka. Rowerek biegowy dla dziewczynki w kwiatki lub różowy to sprawdzona i bezpieczna opcja. Czarny rowerek lub rowerek biegowy z napisami z pewnością spodoba się małemu chłopcu.

Rowerek biegowy dla dziecka - jak dopasować?

Producenci rowerków biegowych podają w specyfikacjach wiele informacji, które są przydatne, aby wybrać rower odpowiedni dla wieku i wzrostu naszego dziecka. Zwracajmy zatem uwagę:

 • kategorię wiekową - rowerki biegowe dla 2 latków i starszych dzieci to najpopularniejsze rowerki w naszej ofercie.
 • maksymalną wagę dziecka.
 • preferowany wzrost dziecka do danego rowerka.
 • zakresy regulacji kierownicy i siodełka.
 • średnicę koła w calach

UWAGA: Dziecko powinno być w pozycji siedzącej i mieć całe stopy podparte na podłożu oraz lekko zgięte nogi, aby jazda na rowerku była swobodna. Dystans od siodełka do podłoża powinien być mniejszy niż długość nóżki dziecka.

Rowerek biegowy | wybierz pierwszy rowerek dla dziecka

Istnieje 5 produktów.

Wyświetl 1-5 z 5 elementów

Aktywne filtry

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło