Jeśli szukasz farb, które są bezpieczne i przydatne do wielu technik plastycznych, wybierz farby akrylowe. To dość nowy wynalazek, którego początki sięgają lat 50-tych XX wieku. Wykonane z pigmentu i żywicy są nietoksyczne, dzięki czemu są również bezpieczne dla dzieci. Farby akrylowe zapewniają doskonałe krycie i przyczepność, więc można nimi malować nie tylko na papierze, ale również na drewnie, gipsie, tkaninie, kamieniu, plastiku, a nawet szkle i metalu. Wyróżniają się ponadto szybkim czasem schnięcia i tym, że po wyschnięciu nie zmywają się tak łatwo jak plakatówki, dzięki czemu obrazy namalowane przy ich użyciu są trwalsze. Popularne wśród miłośników rękodzieła i technik zdobniczych, m.in. nadają się do decoupage.

Farbki akrylowe dla dzieci

Ze względu na swoja uniwersalność oraz nietoksyczność, farby akrylowe są coraz częściej używane przez dzieci - do malowania w domu jak i w szkołach. Wielu nauczycieli woli farby akrylowe niż farby plakatowe i wymaga, aby znalazły się w szkolnych wyprawkach.

Farby akrylowe w tubkach

Najpowszechniejsze są farby akrylowe w tubkach, które ułatwiają nakładanie na pędzel, paletę do malowania lub bezpośrednio na malowaną powierzchnię. Niezwykle popularne farby w tubach, które ze względu na wysoką jakość, są często stosowane przez zawodowców. Farby akrylowe stanowią świetną alternatywę dla farb olejnych i akwarelowych.

Farby akrylowe

Istnieje 34 produktów.

Wyświetl 1-34 z 34 elementów

Aktywne filtry

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło