Polecamy najlepsze ołówki do szkoły i do rysowania. Ołówek powinien znaleźć się w piórniku każdego ucznia! Będzie potrzebny do ćwiczenia kaligrafii w klasie pierwszej, przyda się również na lekcjach matematyki. Używamy go także w domu i w biurze. Profesjonalni rysownicy przywiązują wielką wagę do wyboru odpowiednich ołówków do rysowania i szkicowania. Jak widać, ołówki mają szerokie zastosowanie i towarzyszą nam praktycznie wszędzie. Solidny ołówek nie łamie się co chwila, łatwo się temperuje i zapewnia precyzyjne pisanie i rysowanie. Polecamy szeroki wybór ołówków do szkoły, do pracy i dla artystów o różnych poziomach twardości. W naszej ofercie każdy znajdzie ołówek dla siebie. Prawdziwą gratką są zestawy ołówków do szkoły o zróżnicowanej twardości lub komplety ołówków do rysowania. 

Ołówki

Dobierz ołówek do swoich potrzeb - rodzaje ołówków

Ołówki można podzielić pod względem twardości. Najpopularniejsze ołówki szkolne powinny być miękkie, gdyż tak zalecają nauczyciele. Do szkoły najlepsze będą zatem ołówki o twardości B lub HB (pośrednie). Ołówki do szkicowania, pisania i rysunku technicznego to ołówki twarde z oznaczeniem H. Cała skala twardości ołówków mieści się w przedziale od 9B do 9H. Dla dzieci polecamy ołówki do nauki pisania, grube lub o trójkątnym przekroju ułatwiające chwyt dziecięcym rączkom. Ołówki szkolne dla młodzieży oraz profesjonalne to najczęściej ołówki heksagonalne o sześciokątnym przekroju. Ołówki automatyczne sprawdzą się zarówno w szkole jak i do rysunku technicznego. Część ołówków posiada także gumkę do mazania, dzięki czemu nie musimy szukać dodatkowego przyboru. Przy zakupie ołówków zwracajmy uwagę także na jakość drewna i grafitu, z jakiego zostały wykonane.

Ołówki FABER CASTELL

Ołówki Faber-Castell

Faber-Castell jest najstarszym na świecie producentem ołówków. Marka ta słynie z najlepszej jakości grafitowych ołówków  w szerokiej gamie kolorystycznej. U nasz znajdziesz szeroki wybór standardowych ołówków do szkoły, pracy biurowej lub na potrzeby studentów. Dobrze dobrane drewno ołówka w połączeniu z trwałym grafitem i modnymi wzorami sprawia, że ​​jest to idealny przedmiot do codziennego pisania czy rysowania. Ołówki są dostępne w różnej twardości 2B, 2H, 3B, 3H, 4B, 4H, 5B, 5H, 6B, 7B, 8B, 9B, B, H, HB. Ołówki trójkątne pokryte trójwymiarowymi wypustkami sprawiają, że palce nie ślizgają się na powierzchni ołówka a pisanie jest wygodne.

Ołówki St.Majewski

To ołówki techniczne z drewna cedrowego. Niewątpliwie można je zaliczyć do profesjonalnych narzędzi piśmienniczych. Ołówki cedrowe sprawdzą się w biurze, domu oraz szkole. Zastosowana technologia SBS przy produkcji ołówków, zabezpiecza grafit przed łamaniem. Ołówki CedeeLove sprawdzą się zarówno u początkujących jak i doświadczonych rysowników.

Ołówki my.pen HERLITZ

Ołówek ten cechuje precyzyjna kreska! Designerski wygląd i wspaniała funkcjonalność sprawiają, że ołówek cieszy się niezwykłą popularnością. Ołówek ten będzie wygodny w użytkowaniu zarówno dla osób lewo- i praworęcznych z uwagi na trójkątny kształt. Dodatkowo praktyczne wcięcia zapobiegają wyślizgnięciu się z dłoni. Ołówki dostępne na blistrach w trzech stopniach twardości grafitu: H, HB, B.

Jaki ołówek dla pierwszaków?

Dzieci w pierwszej klasie najczęściej zaczynają naukę pisania ołówkiem, dopiero po nabraniu wprawy w pisaniu, sięgają po długopis lub pióro. Pierwszy ołówek nie powinien być twardy - najlepszy będzie z oznaczeniem HB (średni) lub B (miękki). Pierwszoklasiści chętnie sięgają po grubsze ołówki o trójkątnym kształcie. Są one łatwiejsze do utrzymania w małej rączce ucznia. Warto zwrócić uwagę, że szkolne ołówki typu B są czasami twardsze niż  ołówki HB z marek dla plastyków. Nie polecamy ołówków o miękkości 2B, choć pisze się nimi bardzo miękko i lekko, to jednak struganie co kilka minut może zniechęcić dziecko do pisania.

Ołówki BAMBINO

Ołówki Bambino stworzone specjalnie z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Są grubsze niż klasyczne ołówki co ułatwia trzymanie. Dzieci w zerówce i pierwszej klasie często dopiero uczą się prawidłowego chwytu przy stawianiu pierwszych liter.

Ołówki Griffix®

Ergonomiczna konstrukcja uchwytu ołówka Griffix  wspomaga naturalną i swobodną naukę pisania liter. Nawyki prawidłowego trzymania ołówka, które wejdą w krew Twojemu dziecku podczas nauki pisania w fazie  wczesnoszkolnej pozwolą przyzwyczajać się do automatycznego uchwytu w trakcie przechodzenia do pisania piórem lub długopisem. Ołówek z serii Griffix posiada tę samą odległość między uchwytem a końcówką piszą co pióro kulkowe lub wieczne. Nie ma więc potrzeby ponownej nauki chwytu przy zmianie instrumentu piśmiennego.

Ołówki Faber-Castel Jumbo

Grube ołówki o trójkątnym przekroju dedykowane dla najmłodszych dzieci z uchwytem typu GRIP znalazły się również w ofercie marki Faber-Castell. Ołówek Jumbo łatwo trzymać dziecku w dłoni. Miękki grafit wysokiej jakości zapewnia przyjemne odczucia podczas pisania i rysowania.

Ołówki

Istnieje 212 produktów.

Wyświetl 1-50 z 212 elementów

Aktywne filtry

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło