Kalendarz ułatwia codzienne życie, organizowanie zajęć i planowanie spraw przyjemnych, jak wakacje i tych trochę mniej, jak np. wizyta u dentysty. Kalendarz przydaje się w domu, biurze i wszędzie, gdzie musimy sprawdzić jakiś termin. Przedstawiamy szeroki wybór kalendarzy najróżniejszych rozmiarów. Od eleganckich kalendarzy książkowych, przez kalendarze ścienne planszowe, kalendarze trójdzielne a skończywszy na kalendarzach biurkowych. U nas znajdziesz stylowe kalendarze cenionych marek, takich jak Interdruk, Astra, Herlitz, Oxford w atrakcyjnych cenach.

Kalendarz książkowy

Niezbędny dla każdej aktywnej i zapracowanej osoby. Kalendarz książkowy pomoże zaplanować sprawy związane z pracą zawodową i obowiązkami domowymi. Stanowi doskonały notatnik do zapisywania bieżących zadań. W naszej ofercie znalazły się kalendarze książkowe w twardej oprawie w kilku formatach: A4, A5 oraz kalendarze kieszonkowe B6.

Kalendarz ścienny

Powinien być zawsze w zasięgu wzroku, abyśmy mogli szybko sprawdzić datę. Idealny do biura, może stanowić świetną ozdobę domu, analogicznie do zdjęć i obrazów. Polecamy kalendarze ścienne w formie kalendarzy planszowych, planerów oraz kalendarzy trójdzielnych.

Kalendarz biurkowy

Nieprzeceniony w pracy, przydaje się również w domu. Można go postawić na biurku. Poręczny, nie zajmuje wiele miejsca a pozwala zaplanować wszystkie sprawy. Polecamy kalendarze biurkowe miesięczne oraz tygodniowe, które mogą stać się świetnym organizerem.

Kalendarze - historia

Można by pomyśleć, że to dopiero teraz, w  tych szybkich czasach, z taką dbałością obliczamy czas, by nie przegapić żadnego ważnego terminu. Tymczasem pierwsze kalendarze sięgają bardzo dawnych epok – konkretnie epoki brązu. Pierwsze znane nam przykłady tego wynalazku były ryte w kamieniu. Kolejne pojawiały się we wszystkich zamieszkałych zakątkach globu. A ich forma podyktowana była możliwościami technologicznymi danej epoki.

Można by pomyśleć, że to dopiero teraz, w tych szybkich czasach, z taką dbałością obliczamy czas, by nie przegapić żadnego ważnego terminu. Tymczasem pierwsze kalendarze sięgają bardzo dawnych epok – konkretnie epoki brązu. Pierwsze znane nam przykłady tego wynalazku były ryte w kamieniu. Kolejne pojawiały się we wszystkich zamieszkałych zakątkach globu. A ich forma podyktowana była możliwościami technologicznymi danej epoki.

Do 1852 roku w krajach europejskich obowiązywał kalendarz juliański. Wówczas zreformował go papież Grzegorz XIII, wydając nawet adekwatną bullę: Inter gravissimas. Nie wprowadził szeroko zakrojonych zmian. Chodziło głównie o to, by kalendarz gregoriański nie pozostawał w tyle względem roku zwrotnikowego. Ten kalendarz słoneczny, który Polska przyjęła jako jedna z pierwszych, jest do dziś aktualny.

Wraz z narodzinami i prężnym rozwojem druku kalendarze zaczęły powstawać na masową skalę. I nic się w tym względzie nie zmieniło. Cieszą się dużą popularnością, kalendarze cyfrowe nie są w stanie ich zastąpić. I to z wielu powodów, zależnych w dużej mierze od typu danego kalendarza.

Kalendarze | Sprawdź nasze propozycje

Istnieje 62 produktów.

Wyświetl 1-50 z 62 elementów

Aktywne filtry

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło