Glina rzeźbiarska należy do najszlachetniejszych i tradycyjnych mas plastycznych, gdyż używana jest od tysiącleci do tworzenia różnego rodzaju wyborów i ozdób. Polecamy glinę rzeźbiarską dla miłośników DIY, do pracowni hobbystycznych oraz dla dzieci w opakowaniach po 500 g. Jest wykorzystywana na zajęciach plastycznych. Tworzenie z wykorzystaniem gliny rzeźbiarskiej stosuje się również w celach terapeutycznych. Pomaga w rozwoju zdolności manualnych, pobudza wyobraźnię oraz zmysł dotyku. Ze względu na swoje właściwości plastyczne nadaje się do rzeźbienia, lepienia, odciskania oraz odlewania. Po wysuszeniu wybór wykonany z gliny rzeźbiarskiej można pomalować farbami. Po wyschnięciu glinę rzeźbiarską należy poddać procesowi wypalania w bardzo wysokiej temperaturze.

Glina rzeźbiarska samoutwardzalna

Nie każdy ma możliwość wypalenia rzeźb w specjalnym piecu. Dlatego dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w lepieniu figurek z gliny rzeźbiarskiej, powstała glina rzeźbiarska samoutwardzalna, która twardnieje na powietrzu i nie trzeba jej wypalać.

Glina rzeźbiarska

Glina jest tworzywem bardzo wdzięcznym, rozwijającym manualnie i sensorycznie, dlatego coraz częściej jest wykorzystywana w edukacji i terapii dla dzieci. Glina jet masą bezpieczną i łatwą do modelowania. Praca z nią daje dzieciom wiele satysfakcji i frajdy.

Glina rzeźbiarska

Istnieje 2 produktów.

Wyświetl 1-2 z 2 elementów

Aktywne filtry

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło