Jakie masy plastyczne znacie? Dzięki nam poznacie i wypróbujecie tych mniej znanych, ale równie fajnych. Lepienie figurek i tworzenie prac z wykorzystaniem mas plastycznych to doskonała zabawa, która rozwija zdolności manualne i kreatywność. To również sposób na rozrywkę dla całej rodziny! Obecnie, wraz ze wzrostem popularności rękodzieła (DIY) na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów mas plastycznych, z których część można wykonać samodzielnie w domu. Część mas plastycznych jest niezwykle przydatna w szkolne i nie chodzi tylko o plastelinę i modelinę. Na tej stronie znajdziecie różne rodzaje mniej popularnych mas plastycznych dla dzieci oraz miłośników DIY, z wyłączeniem modeliny i plasteliny, które znajdziesz w osobnej kategorii.

Masy plastyczne dla dzieci

Dzięki masom plastycznym możemy wpływać na rozwój sensoryczny dziecka. Zmysły wzroku i dotyku podczas tworzenia dzieł z mas plastycznych lub podczas zabawy nimi są maksymalnie stymulowane. Lepienie z gliny, masy papierowej, zabawa piaskiem kinetycznym oraz glutami nie tylko ma pozytywny wpływ na zmysły dzieci, ale również jest świetnym sposobem na relaks i pokonanie nudy. Zabawy z wykorzystaniem mas plastycznych są wykorzystywane w edukacji plastycznej dzieci oraz w terapii różnego rodzaju zaburzeń. Wreszcie, dzięki masom plastycznym nasze pociechy stają się bardziej kreatywne i twórcze.

Masy plastyczne do modelowania

Część mas plastycznych służy tylko do zabawy, jak np. slime. Inne można wykorzystać do tworzenia rzeźb, figurek i ozdób i realizowania potrzeb twórczych. Z gliny, masy solnej lub porcelanowej możemy tworzyć dzieła, które staną się naszą dumą i zajmą ważne miejsce wśród domowych ozdób. Nasze masy do modelowania wyróżniają się świetnymi parametrami, są plastyczne i pozwalają na tworzenie detali.

Masa papierowa

Doskonały materiał do tworzenia figurek, konstrukcji ze stelażem, które po wyschnięciu można pomalować. Masa papierowa nie plami i wysycha w temperaturze pokojowej. Doskonała dla miłośników rękodzieła.

Glina rzeźbiarska

Doskonała masa plastyczna do lepienia figurek przestrzennych, wykorzystywana niekiedy na lekcjach plastyki w szkole. Uwielbiana przez twórców dekoracji DIY i i artystów plastyków. Wyróżniamy glinę naturalną z ekologicznych składników, glinę samoutwardzalną, która sztywnieje w temperaturze pokojowej i glinę rzeźbiarską do bardziej zaawansowanych prac.

Masa porcelanowa

Doskonała masa plastyczna dla twórców DIY, która pozwala tworzyć zaawansowane figurki i rzeźby o gładkiej, błyszczącej powierzchni.

Masa solna

Masa solna o konsystencji ciasta do użycia po wymieszaniu z wodą. Dzieła z masy solnej można malować farbkami.

Piasek kinetyczny

Kolorowy piasek do zabawy w domu! Stwórz swojemu dziecku piaskownicę w domu. Piasek kinetyczny dzięki zawartemu w nim polimerowi ma inną konsystencję niż zwykły piasek, dzięki czemu pozwala na tworzenie bardziej skomplikowanych figur i budowli. Można go formować niemal jak plastelinę. Piasek kinetyczny znacznie łatwiej zebrać i schować niż ten z piaskownicy, więc nie ma obaw o bałagan po zakończonej zabawie. Piasek kinetyczny jest wolny od alergenów i nie uczula, co jest jego dodatkową zaletą. Polecamy duże zestawy piasku kinetycznego do zabawy w domu na długie godziny. Praca z piaskiem kinetycznym to również doskonały pomysł na lekcję plastyki lub zajęcia integracyjne dla dzieci w szkole lub przedszkolu. Piasek to jeden z ulubionych budulców dla dzieci.

SLIME - GLUTY

Slime, czyli gluty to absolutny światowy hit! Ulubiona zabawa dla dzieci i całej rodziny. Dużo rozrywki dostarcza już samo robienie gluta. Polecamy specjalne zestawy do robienia glutów zawierające wszystkie niezbędne akcesoria (klej, płyn aktywujący, soda) oraz dodatkowe gadżety, dzięki którym nasz glut będzie wyjątkowy (kulki, farbki, proszek do świecenia).

Pianki kreatywne - piankolina

Nowość od Colorino! Lekkie pianki kreatywne w zestawach do ulepienia konkretnej figurki z instrukcją. Doskonała rozrywka dla dzieci całej rodziny.

Masy plastyczne

Istnieje 46 produktów.

Wyświetl 1-46 z 46 elementów

Aktywne filtry

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło