Farby dla dzieci to produkt pierwszej potrzeby w każdym domu. Dzieci uwielbiają malować farbami. To świetna zabawa, pełna kolorów i rozwijająca zdolności manualne. Farbki dla dzieci są niezbędne w szkole, są jednym z najważniejszych artykułów plastycznych, które przychodzą na myśl, kiedy myślimy o szkolnej wyprawce. Nieodzowne w klasach nauczania początkowego, później często używane na lekcjach plastyki oraz do prac na różnego rodzaju konkursy. Malowanie rozwija także wyobraźnię i ma wpływ na kreatywność. Farby można mieszać, uzyskując nowe kolory, a wielość technik malarskich sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy wysokiej jakości, BEZPIECZNE farby szkolne dla dzieci i młodzieży. Najczęściej używane rodzaje farb dla dzieci, m.in. farby plakatowe i farby akwarelowe w szerokich paletach kolorów , w tym farby w butelkach o dużej pojemności na wyposażenie szkół i przedszkoli. W ofercie znalazły się także akcesoria niezbędne do malowania, takie jak pędzelki, fartuszki i palety. Wybierając farby postaw na produkty sprawdzonych i cenionych producentów, m.in. farby Bambino lub farby ASTRA. Dla młodzieży i profesjonalistów przygotowaliśmy ofertę farb artystycznych (olejne, akrylowe).

Farby dla dzieci

Farbki dla dzieci do malowania - jakie wybrać?

Jeśli Twoje dziecko uwielbia malować, mieszać kolory lub po prostu rozsmarowywać farbę na kartce papieru, musisz zadbać o to, aby nigdy nie zabrakło mu farb. Malowanie rozwija już od najmłodszych lat. Zabawy z farbami dla dzieci są stosowane już w żłobkach. Wybierając farbki dla swojej pociechy, zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo, sprawdźmy czy farby posiadają stosowne atesty. Sprawdźmy również opinie klientów oraz ekspertów na temat farb: czy dobrze kryją, czy są łatwo zmywalne ze skóry i ubrań oraz czy zapewniają żywe, nieblaknące kolory.

Farby szkolne

Jakie farbki szkolne wybrać? Najpopularniejsze w szkołach są obecnie farby plakatowe, jednak wielu nauczycieli w klasach 1-3 oraz od plastyki docenia właściwości farb wodnych (akwarelowych) oraz akrylowych. Farbki szkolne muszą dobrze kryć, gwarantować intensywność barw i wysoką wydajność. Najczęściej wybieraną opcją są farbki w małych pojemniczkach w zestawie z pędzelkiem. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się farby szkolne w dużych butelkach, kupowane przez szkoły i przedszkola.

Farby akwarelowe

Dedykowane dzieciom farby wodne w postaci suchych pastylek, które pod wpływem wody są gotowe do malowania. Tylko dzięki akwarelom możliwe jest uzyskanie efektów takich jak świetlistość, rozmycie i gra świateł. Profesjonaliści najczęściej używają farb akwarelowych do malowania pejzaży i portretów. Kolory uzyskane przy użyciu akwareli są jasne i delikatne. Powinny się znaleźć w każdej szkolnej wyprawce.

Farby plakatowe

Najpopularniejszy rodzaj farb używanych w szkole. Używane bez wody, zapewniają intensywne i nasycone barwy. Doskonałe do zamalowywania większych powierzchni ze względu na doskonałe właściwości kryjące. Po wyschnięciu farba jest matowa i zachowuje swoją barwę. Farby plakatowe można używać do malowania na papierze, kartonie, drewnie, ceramice lub szkle. Łatwo zmywają się ze skóry i ubrań.

Farby akrylowe

Doskonale kryjące farby akrylowe są równie cenione w szkołach przez nauczycieli i dzieci, jak również przez artystów plastyków. Farby akrylowe dają wiele nowych możliwości, jeśli chodzi o technikę malowania i mieszanie kolorów.

Farby w butelkach

Farby szkolne w butelkach o pojemności 250 i 500ml idealne na wyposażenie dla szkół i przedszkoli. Kupując farby dla całej klasy, oszczędzamy pieniądze.

Farby Bambino

Bambino to najpopularniejsza marka farb używanych w polskich szkołach. Farby Bambino zapewniają intensywne, czyste barwy, posiadają doskonałe parametry a przede wszystkim są bezpieczne dla zdrowia dzieci, ponieważ produkowane są w zgodności z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie bezpieczeństwa zabawek oraz rozporządzeniem Ministerstwa Gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek. Bambino proponuje szeroki wybór farb w paletach kolorów od 6 do 24. Unikatem są farby w kolorze złotym i srebrnym.

Farby Astra

Wysokiej jakości farby plakatowe i akwarelowe ASTRA wyróżniają się intensywnością kolorów, uzyskiwaną dzięki wysokiej jakości pigmentom i spoiwom. Farby ASTRA SĄ odporne na działanie światła i ścieranie. W ofercie znajdują się również farby do szkół i przedszkoli w butelkach o dużej pojemności.

Farby z brokatem

Farby brokatowe doskonale sprawdzają się do różnego rodzaju elementów dekoracyjnych. Niezwykle przydatne przy tworzeniu ozdób świątecznych DIY.

Farby do malowania palcami

Stworzone dla najmłodszych dzieci bezpieczne farby, którymi można malować bez używania pędzelków. Pozwalają na nieograniczoną kreatywność w trakcie malowania dla przedszkolaków.

Farby do tkanin

Farby, które po naniesieniu na odzież lub inne tekstylia, pozwalają stworzyć trwałe grafiki.

Akcesoria do malowania

Farby to nie wszystko, aby móc się cieszyć zabawą z malowaniem! Nie zapominamy o akcesoriach do malowania, takich jak, pędzelki, palety do mieszania farb oraz fartuszki zapobiegające pobrudzeniu ubrań.

Farby

Istnieje 289 produktów.

Wyświetl 1-50 z 289 elementów

Aktywne filtry

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło