Wybierając torbę na studia, warto przemyśleć kilka aspektów. Weź pod uwagę to, czy wybierasz się dopiero na pierwszy rok, czy kontynuujesz naukę, bo plan zajęć w zależności od roku studiów, może się znacznie różnić. Zastanów się ile będziesz mieć zajęć, ile będziesz nosić zeszytów i w jakim rozmiarze, a także jakich narzędzi na uczelni będziesz potrzebować. Czy niezbędny będzie Ci laptop, czy wystarczy mały, przenośny netbook czy tablet. Wybrałeś studia stacjonarne z dala od domu, który będziesz odwiedzać, czy tryb zaoczny i nie będziesz potrzebować większego bagażu? A może Twój plan zajęć przewiduje lekcje WF-u i niezbędny będzie strój sportowy? Jak widać, opcji jest wiele, a wybór bagażu dla studenta, to nie taka prosta sprawa. Zatem usystematyzujmy potrzeby, określmy własne preferencje, a następnie przejdźmy do wyboru torby idealnej.
Wygoda i pragmatyzm przede wszystkim, czyli jeden, funkcjonalny bagaż
Jeśli nade wszystko cenisz sobie wygodę i praktyczność – postaw na duży plecak. Optymalny plecak dla studenta powinien zmieścić książki, zeszyty formatu A4, laptop, a także mieć miejsce na dodatkowe rzeczy, na przykład bluzę, kanapkę, termos z kawą albo strój na basen. Dobrze, gdy do takiego plecaka będzie można spakować się na weekendowy wypad do domu albo z przyjaciółmi na wycieczkę. Docenisz wygodę takiego multizadaniowego plecaka, bez potrzeby przekładania dokumentów, portfela i innych przedmiotów, bez których nie wychodzisz z domu. Postaw na uniwersalne kolory – idealny będzie czarny, granatowy, supermodne bordo lub ciemna zieleń. Te barwy nie tylko są praktyczne, bo się nie brudzą, ale również będą zawsze modne. Taki plecak, będzie służył Ci przez wiele lat.
Torba na co dzień, czyli z czym na zajęcia?
Jeśli torbę traktujesz jak część garderoby i dopasowujesz ją do stylizacji oraz planu na dany dzień, możesz pozwolić sobie na inną torbę na każdą okazję. Nie lubisz nosić ze sobą przedmiotów, których wiesz, że podczas konkretnego wyjścia z domu nie użyjesz. Lubisz zmieniać bagaż w zależności od potrzeb. Zatem będziesz na pewno potrzebować torby, do której zmieścisz zeszyt A4 – takiej klasycznej, na zajęcia: na wykłady, ćwiczenia albo do laboratorium. Warto postawić na listonoszkę albo damską torbę z podwójnym uchwytem – a’la shopperkę. Oprócz książek i zeszytów, zmieścisz do niej np. fartuch ochronny na zajęcia z chemii albo bluzę. Super rozwiązaniem będzie również torba-plecak. Możesz ją nosić w ręku, a gdy masz ochotę – zarzucić na plecy.
Laptop to podstawa - bez niego nie wychodzisz z domu
Nie wyobrażasz sobie dnia bez swojego sprzętu elektronicznego? Twoja uczelnia wymaga posiadania laptopa na zajęciach? Nie sposób przenosić komputera, bez odpowiedniego etui albo plecaka na laptop ze specjalną, wyściełaną przegrodą. Postaw na plecak albo torbę na laptop – jeśli Twój komputer nie jest bardzo duży i ciężki.
Co z zajęciami sportowymi - jaka torba na WF?
Jeśli w Twojej siatce zajęć nie zabrakło WF-u, w czymś trzeba nosić buty na zmianę, strój na aerobik, siłownię czy ekwipunek na basen. Na tę okazję świetnie sprawdzi się worek, czyli plecak na sznurkach. To hit ostatniego sezonu. Worki noszą wszyscy: dzieciaki, młodzież, dorośli i starsze osoby. Nie zapominaj, że worek możesz nosić jak plecak – wyjątkowo lekki i funkcjonalny. Plecak-worek, w każdej chwili możesz zrolować i schować nawet do kieszeni spodni. Jeśli worek jest dla Ciebie za mały, postaw na klasyczną torbę sportową.
Torba na weekendowy wyjazd
Jeśli studiujesz z dala od domu, przyda Ci się dobry plecak albo torba czy walizka, do której spakujesz się na weekend. Rozmiar torby zależy od tego, ile rzeczy przewozisz. Jesteś studentem dziennym, a w weekend odwiedzasz rodzinne strony? Przyda Ci się solidny plecak, do którego spakujesz rzeczy osobiste, laptopa i będzie jeszcze trochę miejsca na maminy prowiant. Jeśli wybrałeś studia niestacjonarne i nocujesz w pobliżu uczelni, aby cały weekend poświęcić na pilną naukę – w zasadzie potrzebujesz podobnego bagażu. Studenci często wybierają plecaki taktyczne. Są niezwykle pojemne i sprawdzają się na wiele okazji. Panie chętnie stawiają na walizki z kółkami, ale walizka podróżna jest za duża na te dwa lub trzy dni poza domem. Walizkę również trzeba nosić po schodach, przenosić przez perony, unosić przy wsiadaniu i wysiadaniu z pociągu lub autobusu. Warunki w takich miejscach, nie zawsze są dobrze dopasowane do kółek. Coraz więcej studentów na tę okazję wybiera plecaki na kółkach z krytą rączką. Można je nosić w klasyczny sposób - na plecach, a także wygodnie ciągnąć za rączkę na kółkach. Producenci oferują wachlarz świetnych wzorów w stonowanej kolorystyce.
Wybór idealnego bagażu dla studenta nie jest taki trudny, jeśli tylko poznamy swoje potrzeby i określimy, co jest dla nas najważniejsze. Wszystkim studentom życzymy owocnego roku akademickiego i udanych zakupów!