Kredki ołówkowe ranking najlepszych
   02/22/2021 11:48:16     Rankingi    Komentarzy 0
Kredki ołówkowe ranking najlepszych

Kredki ołówkowe są najpopularniejszą odmianą kredek. Używają ich dzieci, młodzież, osoby rysujące hobbystycznie, jak również profesjonaliści (artyści, projektanci). O ich powodzeniu decydują ich właściwości oraz praktyczna, wygodna forma. Można nimi rysować, szkicować, kolorować i pisać. Kolorowy grafit w drewnianej oprawie jest zabezpieczony przez łamaniem i nie brudzi rąk. Na rynku znajdują się setki zestawów kredek ołówkowych różnych marek. Mimo oczywistych podobieństw poszczególne komplety potrafią się znacząco różnić od siebie, także pod względem jakościowym. Jak zatem wybrać dobre kredki ołówkowe? Na co zwrócić uwagę? Przedstawiamy nasz ranking najlepszych kredek ołówkowych dla dzieci.

Kredki ołówkowe jakie wybrać?

Przy wyborze odpowiednich kredek ołówkowych, trzeba wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. Jeśli mają to być kredki do rysowania dla dziecka lub klasyczne kredki szkolne ważne będą walory takie jak intensywność koloru, wytrzymałość, kształt i bezpieczeństwo. Jeśli natomiast szukamy bardziej profesjonalnego zestawu, równie ważny będzie typ wkładu, rodzaj zastosowanego drewna oraz paleta kolorów. Najlepsze marki produkujące kredki ołówkowe posiadają w swojej ofercie wiele ich rodzajów, dedykowanych dla różnych grup wiekowych użytkowników.

Najlepsze kredki ołówkowe

Podstawowym pytaniem jest to, czego oczekujemy po dobrych kredkach ołówkowych. Po pierwsze, kredki powinny zostawiać na kartce, żywe i intensywne kolory. Właśnie nasycone barwy najlepiej oddziałują na zmysł wzroku i pobudzają do kreatywności dzieci. Po drugie, warto aby miały miękki grafit. Dzięki temu, mały artysta nie będzie musiał zbyt mocno przyciskać kredki do kartki. Po trzecie, ważny jest rozmiar i kształt kredki, który powinien ułatwiać jej trzymanie w dziecięcej dłoni. Dla młodszych dzieci rekomendujemy grube kredki ołówkowe typu jumbo. Dodatkowo bardzo wygodne dla najmłodszych są kredki o trójkątnym przekroju. Nie bez znaczenia jest także wytrzymałość kredki, która może dość często spadać ze stolika na ziemię. Najlepsze markowe kredki posiadają wkład odporny na łamanie. Ważną zaletą będzie także łatwość temperowania kredki oraz jej ścieralność.

Kredki ołówkowe dla dzieci

Kredki ołówkowe dla dzieci – ranking TOP 10

Już małe dzieci uwielbiają rysować kredkami! To fakt bezsprzeczny, jednak aby rysowanie sprawiało radość, pomagało dziecku rozwijać wyobraźnię i zdolności plastyczne, potrzebne są odpowiednie kredki. Posługiwanie się nimi ma ogromny wpływ na małą motorykę dziecka oraz rozwój zmysłu wzroku. Kredka jest też jednym z pierwszych narzędzi, którymi dziecko posługuje się samodzielnie. Ołówkowe kredki znajdują się także na liście przyborów do szkolnej wyprawki. Są szczególnie często używane przez uczniów w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Rysowanie kredkami jest w tym okresie istotne dla rozwoju umiejętności plastycznych, jak również wspiera naukę pisania. Wybierających kredki dla dziecka rodziców czeka trudne zadanie. Jak już wspomniałem, dostępnych zestawów jest mnóstwo. Poniżej zebraliśmy absolutny top 10 zestawów kredek ołówkowych dla dzieci. Poza omawianymi cechami braliśmy także pod uwagę popularność i opinie naszych klientów.

1. Kredki w drewnianej oprawie BAMBINO grube 24 kolorów

Od lat jeden z najchętniej kupowanych zestawów kredek Bambino. Wkład z wysokiej jakości glinki kaolinowej gwarantuje ładne i intensywne barwy. Kredki doskonałe dla najmłodszych ze względu na grubość aż 10mm. Są świetnie wyważone, idealne dla dziecięcych rączek. Mają okrągły przekrój, co jest zaletą dla osób, które nie mają przekonania do trójkątnych kredek ołówkowych. Doskonałe do kolorowania nawet dużych obrazków. Zestaw 24 kolorów oferuje szeroką paletę barw. Za tymi kredkami przemawia również renoma marki i tradycja. Kredki Bambino są znane wielu pokoleniom polskich dzieci i cenione przez rodziców, pedagogów i specjalistów. Produkowane w zgodzie z najwyższymi standardami.

KREDKI BAMBINO 24 kolory GRUBE w drewnie z temperówką mix. 4 wzory Px0
52.00 zł

2. Kredki ołówkowe ASTRA trójkątne Jumbo 12 kolorów

Uniwersalny zestaw kredek ołówkowych ASTRA. Idealne kredki do szkoły w 12 podstawowych kolorach. Kredki wykonano z mocnego drewna i wysokiej jakości miękko piszącego wkładu. To kredki grubsze niż przeciętne, czyli Jumbo, o trójkątnym, ergonomicznym kształcie. Są łatwe do temperowania (w zestawie znajduje się temperówka) i wyróżniają się intensywnymi, nasyconymi kolorami. Nie pylą, nie kruszą się i nie rozmazują. Dedykowane dla dzieci powyżej 3 roku życia. Idealne wszechstronne kredki dla dzieci, których jakość docenią także osoby lubiące rysować hobbystycznie. Firma ASTRA ma wieloletnie doświadczenie w produkcji kredek spełniających najwyższe normy.

Kredki ASTRA JUMBO trójkątne 12 kolorów z temperówką
22.00 zł

3. Kredki ołówkowe Colorino dwustronne trójkątne 48 kolorów

Colorino to marka mniej znana i młodsza, ale szybko zyskująca nowych zwolenników. Nic dziwnego. Ten zestaw kredek ołówkowych to jeden z najciekawszych produktów na rynku. Kredki mają ciekawy design i są dwustronne. To oznacza, że komplet 24 kredek daje nam aż 48 kolorów. Tak szeroka paleta barw spodoba się każdemu. Kredki są miękkie w użyciu, nadają się do rysowania cienkich linii, kolorowania, wykonywania miękkich przejść między barwami i cieniowania (rysunek na zdjęciu na górze wykonano właśnie tymi kredkami). Trójkątny, ergonomiczny przekrój i soczyste kolory sprawiają, że znajdują się w szkolnych wyprawkach wielu dzieci.

Kredki ołówkowe dwustronne trójkątne Colorino 48 kolorów - 24szt
25.00 zł

4. Kredki ołówkowe ASTRA Pastelowe 50 kolorów

Kolejne kredki Astra w zestawieniu, które wyróżniają się z kilku powodów. Po pierwsze, stonowaną kolorystyką. Intensywne, nasycone kolory są oczywiście świetne dla mniejszych dzieci, ale warto zapoznać dzieci także z barwami pastelowymi. Kredki te są idealne do rysowania bardziej skomplikowanych rysunków, cieniowania i szkicowania. Nieocenione, np. do stworzenia jesiennego obrazka na lekcję plastyki. Po drugie, ten zestaw kredek ołówkowych jest jednym z największych na rynku dedykowanych dzieciom - obejmuje aż 50 kolorów! Większe są tylko komplety kredek dla profesjonalistów. Po trzecie, kredka w większości składa się z grafitu, który jest gruby i ma aż 4mm. Drewniana obudowa jest w tym przypadku cieńsza, a kredki bardziej wydajne. Kredki pastelowe ASTRA mają okrągły kształt i są miękkie w użyciu.

Kredki PASTELOWE ASTRA ołówkowe 50 kolorów ZESTAW
59.50 zł

5. Kredki ołówkowe Bambino 26 kolorów w metalowym pudelku

Zestaw kredek ołówkowych z miejsca drugiego rankingu, ale w poszerzonej wersji i przede wszystkim w metalowym pudełku. Estetyczne opakowanie chroni kredki przed uszkodzeniem i świetnie wygląda. W zestawie znajduje się 26 kolorów, w tym kredka złota i srebrna. Najchętniej wybierane kredki do szkolnej wyprawki, równie popularne jako opcja prezentowa dla dziecka, które lubi rysować.

KREDKI BAMBINO - 26 KOL. - DREWNIANE W METALOWYM PUDEŁKU + TEMPERÓWKA PX10
66.00 zł

6. Kredki trójkątne Jumbo Kidea 12 kolorów

Bardzo fajne jakościowo i wizualnie kredki ołówkowe dla dzieci. Są to kredki grube typu Jumbo o trójkątnym kształcie, a więc wygodne do trzymania w dłoni. Mają też miękki wkład a więc spełniają najważniejsze kryteria. Ich zaletą jest ciekawy wygląd. Kredki są w kolorze naturalnego drewna ozdobione wyrazami ułatwiającymi naukę ortografii. Zestaw obejmuje 12 kolorów w tym, uwielbianą przez dzieci magiczną kredkę w kolorze tęczowym.

Kredki dla dzieci JUMBO EKO grube trójkątne KIDEA 12 kolorów
22.00 zł

7. Kredki ołówkowe drewniane Herlitz 12 kolorów

Marka Herlitz słynie z wysokiej jakości przyborów szkolnych. Polecany przez nas zestaw to propozycja dla miłośników klasyki. Praktyczne i trwałe kredki w kolorze naturalnym i z niełamiącym się wkładem to świetna propozycja do szkoły. Kredki Herlitz wykonano z mocnego drewna z certyfikatem FSC, a więc ich produkcja nie jest szkodliwa dla środowiska. To kredki heksagonalne, czyli o sześciokątnym przekroju. 

Kredki ołówkowe drewniane ekologiczne HERLITZ 12 kolorów
11.90 zł

8. Kredki ołówkowe trójkątne Milan 12 kolorów

Praktyczne kredki ołówkowe hiszpańskiej marki Milan to dobry wybór do piórnika jak i do szkolnej wyprawki. Zestaw obejmuje 12 kredek o nasyconych kolorach. Kredki Milan wyróżniają się bardzo wysoką jakością wkładu, który jest odporny na łamanie.

Kredki ołówkowe trójkątne Milan 12 kolorów
10.90 zł

9. Kredki szkolne ścieralne z gumką Bambino 12 kolorów

Podczas rysowania i kolorowania mogą zdarzyć się pomyłką. Każdy ma do nich prawo, zwłaszcza dzieci. Świetną opcją mogą być zatem kredki ołówkowe ścieralne. Grafit tych kredek można łatwo wymazać, wykorzystując gumkę, która znajduje się na końcu każdej z nich. Kredki mają sześciokątny przekrój. 12 kolorów to idealny zestaw do szkoły.

Kredki szkolne z gumką BAMBINO 12 kolorów ołówkowe ścieralne
14.00 zł

10. Kredki ołówkowe ASTRA XXL gruby grafit heksagonalne 24 kolory

Kolejna ciekawa propozycja kredek od marki ASTRA. Tym razem są to kredki z grubym grafitem idealne do kolorowania dużych powierzchni w zestawie aż 24 kolorów.

Kredki ASTRA ołówkowe 24 kolory XXL gruby grafit 4mm
26.50 zł

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło