Pióro do pisania kojarzy się z prestiżem i wysoką jakością. Pióra to narzędzia piśmiennicze znane od tysięcy lat, które na przełomie dziejów ewoluowały, aż do znanej dzisiaj formy piór wiecznych i kulkowych. Obecnie używają ich wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci. Pióra do pisania są często rekomendowane przez nauczycieli jako odpowiednie dla uczniów, którzy dopiero nabierają umiejętności manualnych. Kilkadziesiąt lat temu każdy rozpoczynał naukę pisania, wykorzystując pióro wieczne. Dziś ten trend wraca do łask po latach dominacji długopisów. Pióro wieczne dla dziecka powinno być wyposażone w elastyczną i miękką stalówkę zakończoną kuleczką. Dzięki temu pisanie będzie płynne i nie będzie wymagać silnego nacisku. Najlepsze pióra wieczne dla dzieci posiadają ergonomiczna strefę chwytu, ułatwiającą wyrabianie nawyku prawidłowego trzymania. Świetną alternatywą dla piór wiecznych są pióra kulkowe, w których atrament spływa nie na stalówkę, ale na końcówkę z kulką (taką samą jaką znamy z długopisów). Pióra kulkowe również nie wymagają dużego nacisku i pozwalają na płynne nakładanie atramentu na kartkę. W naszej ofercie znajdują się także eleganckie pióra wieczne i kulkowe stworzone z myślą o studentach oraz miłośnikach ekskluzywnych narzędzi piśmienniczych. Markowe pióro podkreśla prestiż właściciela i jest bardzo praktyczne. Idealnie nadaje się na prezent dla kogoś wyjątkowego. Najlepsze pióra są wykonane z wysokiej jakości tworzyw. Wyróżniają się również designem i modnym wzornictwem. Polecamy pióra do pisania znanych i cenionych marek, m.in. Pelikan, Herlitz, Bic i Pilot.

Pióra do pisania

Rodzaje piór do pisania

Pióro wieczne - eleganckie i z wielowiekową tradycją. Posiada stałe elementy: stalówkę, spływak, sekcję, korpus, system do uzupełniania atramentu i skuwkę. Zapewnia wygodne pisanie bez konieczności użycia dużego nacisku. Pióra wieczne wymagają większej wprawy niż kulkowe. Często używane przez dzieci podczas nauki pisania.

Pióro kulkowe - zbliżone budową do długopisu. Zamiast wkładu z tuszem występuje w nich wkład atramentowy.

Pióro do nauki pisania - pióro wieczne dla dzieci wyposażone w elastyczną stalówkę zakończoną kulką oraz ergonomiczną strefę chwytu.

Pióra do pisania

Istnieje 139 produktów.

Wyświetl 1-50 z 139 elementów

Aktywne filtry

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć