Jak wspomagać rozwój dziecka już w wieku niemowlęcym? Mata edukacyjna to świetne rozwiązanie dla rodziców, który są świadomi jak ważne jest dostarczanie dziecku odpowiednich bodźców już w pierwszych miesiącach życia. Mata edukacyjna z prawdziwego zdarzenia powinna stymulować rozwój malca poprzez oddziaływanie na różne zmysły, głównie na wzrok, słuch i dotyk. Mata edukacyjna to także pierwszy plac zabaw naszej pociechy oraz miejsce, w którym w przyjazny i bezpieczny sposób może poznawać świat. Nasze maty to bezpieczne produkty, wykonane z wysokiej jakości materiałów, posiadające niezbędne certyfikaty.

Mata edukacyjna

Mata edukacyjna dla dzieci

Czym jest mata edukacyjna dla dziecka? To miękki dywanik, zazwyczaj wypełniony zazwyczaj pianką, w którym niemowlę może bezpieczne bawić się i odkrywać nowe rzeczy. Mata może pełnić również funkcję kojca (jeśli ma ścianki). Maty są wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów, dzięki czemu maluszek czuje się w nich komfortowo i przytulnie. Zazwyczaj wyposażone są w pałąki z przyczepianymi zabawkami, które znajdują się nad głową dziecka. Niemowlę może je obserwować, dotykać i trącać. Taka zabawa pozwala oswajać się z przedmiotami oraz poznawać kształty i dźwięki. Część zabawek szeleści, niektóre piszczą, inne mogą grać melodyjki, więc mamy tu do czynienia z pobudzaniem zmysłu słuchu. Wykorzystanie kontrastowych, żywych kolorów wpływa natomiast pozytywnie na rozwój wzroku. Ciekawym rozwiązaniem może być mata z piłeczkami, kulkami do zabawy lub mata interaktywna z projektorem, grająca i świecąca.

Mata edukacyjna piankowa

Miękkie maty edukacyjne, wykonane z pianki pokrytej przyjemnym w dotyku materiałem, zapewniają dziecku komfort porównywalny z odpoczynkiem w łóżeczku. Stają się doskonałym miejscem na relaks i wyciszenie dla naszej pociechy. Dostępne w naszej ofercie maty można łatwo czyścić.

Od kiedy mata edukacyjna

Mata edukacyjna powinna się znaleźć w wyprawce każdego niemowlaka. Można ją wykorzystywać, do wspierania rozwoju sensorycznego dziecka już od pierwszych miesięcy życia. Wybierając matę edukacyjną dla niemowlęcia, weźmy pod uwagę jej wymiary, jakość wykonania i certyfikaty bezpieczeństwa. Duża mata edukacyjna da dziecku większą swobodę poruszania się. Mata powinna być również wykonana z materiałów, które nie uczulają. Pamiętajmy, że mata jest dla naszego dziecka miejscem do obserwacji i poznawania świata oraz placem zabaw. Musi być zatem kolorowa i wesoła.

Mata edukacyjna | Rozwijające maty dla dzieci 0+

Brak obecnie dostępnych produktów

Poczekaj na więcej informacji! Wkrótce dodamy nowe produkty.

Wpisz wyszukiwane hasło
close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło