Plecak kostka! Pamiętacie hit lat 90-tych?

Z pewnością! Kultowy plecak lat 90-tych powraca w nowej, praktyczniejszej i z pewnością ładniejszej wersji. Przedstawiamy plecaki stylizowane na plecak kostkę! Nasze plecaki szkolne w miejskim stylu, inspirowane plecakiem kostką, są znacznie wygodniejsze niż oryginał. Pierwotny plecak kostka zanim trafił do szkół był przecież elementem wyposażenia polskiej armii. Nie był zatem projektowany jako plecak szkolny. W naszych plecakach młodzieżowych a'la kostka książki i zeszyty nie będą uwierały w plecy, dzięki usztywnieniu tylnej ściany. Wewnętrzne przegrody i kieszenie, m.in. na laptopa czy telefon pomagają w uporządkowaniu całego ekwipunku. Proponowane przez nas modele od cenionych producentów (CoolPack, Paso, Vans) bardziej odpowiadają nowym trendom modowym pod względem designu. Nowoczesny plecak kostka czarny lub zielony znów pojawiają się w polskich szkołach średnich. Mogą się stać oryginalnym dodatkiem outfitu nastolatka oraz praktycznym bagażem, który sprawdzi się nie tylko w szkole.

Legendarny plecak kostka - plecaki stylizowane na oryginalny plecak kostka

Oryginalny plecak kostka używany był przez polską armię prawnie do końca XX wieku. Wyróżniał się charakterystyczną "kanciatą" konstrukcją, klapą zamykaną na 2 paski oraz materiałem, z którego go wykonano, przypominającym zielony brezent. Pod koniec ubiegłego stulecia plecak kostka królował na korytarzach polskich szkół. Szczególnie upodobały go sobie niektóre grupy młodzieży: szczególnie subkultura metalowo-rockowa. Plecak kostka z naszywkami to symbol tamtych czasów. Dla osób lubiących takie klimaty, plecak kostka wojskowy do dziś jest obowiązkowym elementem codziennej stylówy. Do tego koniecznie z naszywkami z logo zespołów muzycznych oraz hasłami wyrażającymi swoje ideały. Najbardziej zagorzali zwolennicy plecaka kostki pisali o nim poematy:

Kostka - wierna człowieka przyjaciółka!

Pójdzie za Tobą wszędzie!

Załatwi z Tobą każdą sprawę!

Przeniesie z Tobą to, czego od niej zażądasz!

Jest bardzo wrażliwa i miła, będzie z przyjemnością spoczywać na Twoich ramionach!

Wytrzyma wszystkie przygody!

Wysłucha Cię w trudnej chwili!

Gdy w drodze będziesz zmęczony, może się stać poduszką pod Twą głową! 

Zaśpiewa do snu kołysankę!

Gdy nie będzie innej opcji jak usiąść na gołej ziemi, kostka poświęci się dla Ciebie i wytrzyma na sobie ciężar Twoich pośladków!

Żadna inna nie będzie Ci tak wierna i kochająca przez wiele lat!

Oryginał, mimo dużej pojemności i statusu legendy, zyskał opinię jednego z najmniej praktycznych i niezbyt wygodnych plecaków do szkoły. Wypróbuj odświeżoną wersję kultowego plecaka - plecaki a'la kostka!

Plecak kostka w nowoczesnym wydaniu

Istnieje 34 produktów.

Wyświetl 1-34 z 34 elementów

Aktywne filtry

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć