Smiley World, czyli uśmiech w modzie szkolnej - Idź do szkoły z uśmiechem!
   12/08/2023 14:58:01     Aktualności    Komentarzy 0
Smiley World, czyli uśmiech w modzie szkolnej - Idź do szkoły z uśmiechem!

Tę żółtą, uśmiechniętą  buźkę zna prawie każdy. Znak Smiley World, bo o nim mowa, pojawia się na tysiącach różnych gadżetów, od przypinek, przez ubrania po plecaki i torby, rozpowszechniając modę na uśmiech i życiowy optymizm. Buźka Smiley to także hit w modzie szkolnej tego sezonu. Z okazji premiery nowej kolekcji plecaków Smiley Worldi akcesoriów dla uczniów z tym znakiem, przybliżymy jego historię oraz symbolikę, o której nie każdy wie.

Smiley World – co to jest i skąd pochodzi?

Idealnie okrągłe koło, świetlisty, jasny odcień żółtego, małe owalne oczy i szeroki, lekko niesymetryczny uśmiech – tak prezentował się oryginalny znak Smiley, stworzony przez rysownika Harveya Balla w 1963 roku. Powstał na zamówienie firmy, która poprzez przypinki z pozytywnym przesłaniem, chciała poprawić morale swoich pracowników. Przez lata znak Smiley zyskiwał coraz większą popularność na całym świecie. Przechodził też pewne przeobrażenia wizualne. Obecnie buźka Smiley World może występować w wielu wersjach, m.in. z puszczonym oczkiem, w okularach, z wysuniętym językiem lub w tęczowych kolorach. Często łączy się z optymistycznym hasłem lub mottem, np. klasycznym „Have a nice day”, które pojawiło się obok buźki Smiley w latach 70-tych i weszło na stałe do mowy potocznej Amerykanów.

Smiley World jako ikona popkultury

Emotka Smiley World przez lata zyskała status ikony popkultury. Na dobre zagościła się w świecie mody i sztuki. Motyw Smiley pojawia się w wielu komiksach i filmach, m.in. w „Forrest Gump” z Tomem Haksem w roli głównej. Buźka Smiley symbolizuje radość z życia, optymizm, pozytywne nastawienie, chęć do działania a czasem wręcz przekorną wiarę, że wszystko będzie dobrze mimo wielu przeciwności. Smiley World współcześnie utożsamia się także z tolerancją oraz zamiłowaniem do różnorodności w każdym tego słowa znaczeniu. Szczególnie popularne są obecnie kolorowe emotki Smiley w tęczowych barwach. Współczesne trendy modowe podkreślają potrzebę wyrażania indywidualności, a logo Smiley doskonale wpisuje się w tę koncepcję. Widoczne na T-shirtach, bluzach, torbach czy dodatkach, przyciąga uwagę i stanowi wyraz radosnego podejścia do życia.  Znak Smiley World stał się również elementem streetwearowej estetyki, zdobywając popularność wśród młodzieży. Mieszanie kultury ulicznej z ikonicznym uśmiechem tworzy unikalny styl, który przekazuje pewność siebie i chęć wyrażania radości poprzez modę. Dla projektantów mody logo Smiley to także nieocenione źródło inspiracji. Jego klasyczna forma może być reinterpretowana, co pozwala na tworzenie nowatorskich wzorów i kolekcji. To symbol, który trwa w czasie, odnajdując się w różnych nurtach mody, od retro po awangardę.

Plecaki Smiley World i akcesoria do szkoły

Smiley World to absolutny hit w modzie szkolnej dla dzieci i młodzieży. Nie może być inaczej, gdyż wpisuje się w trend popularności wszelkiego rodzaju emotikonów. Ponadto buźka Smiley ma jednoznacznie pozytywny charakter, więc plecaki i przybory z nią można polecić wszystkim dzieciom w każdym wieku. Jej optymistyczne przesłanie poprawi humor i pozytywnie nastawi na każdy dzień w szkole, niezależnie od ilości nauki i sprawdzianów do napisania. Obecnie w ofercie dostępne są plecaki, piórniki, worki na buty, nerki, portfele i dodatki papiernicze (zeszyty i długopisy) z serii Smiley World. Można skompletować całą wyprawkę z tym pozytywnym logo. Dużą popularność zyskały czarne plecaki, które świetnie kontrastują z żółtymi buźkami Smiley. Czarne tło sprawia, że kolekcja ta nie jest zbyt dziecinna i została dedykowana także dla nastolatków. W nowej edycji Smiley World od marki Paso znów zobaczymy czarne plecaki z popularną buźką w różnych wariantach. Nowością jest połączenie supermodnego printu szachownicy z buźkami Smiley World a także kolekcja z tęczowymi, niczym namalowanymi sprayem emotkami. Na przyborach z nowej kolekcji szkolnej Smiley World nie zabraknie też optymistycznych, motywujących pozytywnie haseł, takich jak, np. „Be awsome” („Bądź świetny”), „Good mood kinda day” („Dobry nastrój, dobry dzień”), „Happines is key” („Szczęście jest kluczem”), „Keep being different” („Pozostań inny”), „Make today amazing” („Uczyń dzisiejszy dzień niesamowitym”).

Piórnik szkolny Smiley World buźki PASO czarna saszetka BeUniq
37.99 zł
Plecak szkolny SMILEY WORLD dla chłopca niebieski buźki PASO BeUniq
144.00 zł
Plecak szkolny SMILEY WORLD czarny z emotkami PASO BeUniq
199.00 zł
Torba sportowa szachownica z emotkami SMILEY WORLD młodzieżowa Paso BeUniq
98.00 zł

Dla kogo plecaki ze Smiley World?

Produkty ze Smiley World, takie jak plecaki, piórniki i przybory, są dedykowane przede wszystkim optymistom, którzy cenią indywidualność i oryginalność. To także świetna opcja dla osoby, która powinna się więcej uśmiechać lub potrzebuje pozytywnego bodźca do działania. Kolekcja ta jest dedykowana zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, co sprawia, że będzie uniwersalna dla wszystkich, którzy chcą podkreślić pozytywny styl życia. Połączenie czerni z kolorowym akcentem dodaje plecakom Smiley World elegancji i oryginalności. To zestawienie klasycznego koloru z wesołym, jaskrawym detalem stanowi doskonały sposób na wyrażenie swojego stylu i jednocześnie zachowanie pewnej powagi. Produkty ze Smiley World są dedykowane dzieciom i nastolatkom, którzy chcą wyróżniać się pozytywnym podejściem do życia, cenią indywidualność i chcą nosić akcesoria, które odzwierciedlają ich radosny i optymistyczny charakter.

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło