Artykuły plastyczne dla dzieci, czyli rozwój manualny dziecka

Chyba każdy z nas był kiedyś artystą. Największa eksplozja twórczości następowała zwykle w okresie przedszkolnym, potem zapał jakby się studził, by ostatecznie wygasnąć. W każdym razie czas spędzony z kredkami i kartką papieru nie poszedł na marne, gdyż pomógł  nam się ukształtować pod względem emocjonalnym, intelektualnym czy motorycznym. Teraz w ten wiek wchodzą nasze pociechy, zapewnijmy im więc jak najlepsze warunki, aby nic nie krępowało ich skrzydeł wyobraźni. Będzie to możliwe z artykułami plastycznymi pod ręką.

Twórczy zapał przedszkolaka

Dziecko rośnie w błyskawicznym tempie. We wczesnym dzieciństwie uczy się dzięki zmysłom rozpoznawać świat, jaki je otacza. Wtedy też najszybciej rośnie i zmienia się niemal z dnia na dzień. W średnim okresie dzieciństwa (4-6 lat) – zatem w wieku przedszkolnym – staje się coraz bardziej niezależne i wyostrza swoją percepcją; wtedy też zaczyna rozpoznawać kształty przedmiotów, wyostrzając też zmysł orientacji przestrzennej.  Zdolności postrzegania są mocnym impulsem do aktywności i podejmowania działań. Smyk jest bardzo ruchliwy, można odnieść wrażenie, że nigdzie go nie brakuje. Dotyczy to również żywotności psychicznej. Dziecko pragnie tworzyć i budować. Przenosi na arkusz z bloku rzeczy oraz stworzenia, jakie widzi, i którymi się żywo interesuje. Potrafi już analizować oraz syntezować rzeczywistość – co wykorzystuje podczas twórczych prób. Zabawa tutaj łączy się z nauką, maluch bowiem nieustannie podnosi swoje umiejętności – na przykład motoryczne. Rysowanie czy malowanie wyostrza koordynację ruchową, przecież oko współgra tu z ręką. Dzieci lubią mieć towarzystwo, również gdy zajęte są rysunkiem. Chętnie porównują swoje prace z dziełami rówieśników, rodzeństwa lub naszymi. Nieraz inspirują się tym, co zaproponuje ktoś inny. W ten sposób kształtują się w nich kompetencje społeczne, do których zaliczamy na przykład zdolności werbalne (komunikacja). Nasza pociecha nie tylko przy pomocy kredki odtwarza to, co udało jej się zaobserwować, ale bazując na tym, kreuje światy alternatywne, eksperymentując choćby z barwami (jak – nie przymierzając – Paul Gauguin). Na drodze prób i błędów coraz bieglej wyraża się poprzez język sztuki. Z początku namalowany konik bardziej przypomina psa skrzyżowanego z pszczołą, ale z czasem w kolejnym szkicu dojrzymy pełnokrwistego rumaka. Nauka nie idzie w las – a praktyka czyni mistrza.

Colorino – artykuły plastyczne dla przedszkolaków z serii Baby Line

Lecz do tego, by rzucić się w wir tworzenia, dziecko potrzebuje kilku niezbędnych rzeczy. Z myślą o przedszkolakach prezentujemy zestawy plastyczne. Ciekawą ofertę stworzyła firma Colorino, przygotowując serię akcesoriów baby line. Zestawy zostały pomyślane w taki sposób, by maluch mógł się w pełni oddać swym twórczym zapędom – zresztą naturalnym dla jego wieku i niezbędnym dla harmonijnego rozwoju ducha i ciała. Produkty te nie wywołują w młodych artystach frustracji, dlatego też zostały zaprojektowane z myślą o ich możliwościach, w tym choćby niewielkich dłoniach. Zatem przedszkolaki bez problemu chwycą za kredki świecowe (woskowe) czy flamaster, które wraz z rysikiem mają okrągły kształt. Wygoda i bezpieczeństwo są tutaj niezwykle ważne. Lecz projektanci pamiętali o jeszcze pewnej ważnej sprawie – artykuły te wręcz tryskają barwami, które przykuwają spojrzenie i momentalnie zaciekawiają.  Niektóre zestawy zawierają kredki uformowane na podobieństwo zwierzątek (mamy tu cały zwierzyniec: jest małpka, kotek i kilka innych!), a jeden oferuje smykom kredki nakładane na palce. Artykuły nie brudzą rączek, w związku z tym najmłodsi mogą się oddać beztroskim zabawom. Nie brakuje i plastikowych dziecięcych nożyczek. Dziecko wykroi z malunku istoty – a te jak gdyby ożyją! Pisaki są dodatkowo łatwo ścieralne (na przykład z sufitu), co jest dużym ukłonem w stosunku do nas, rodziców.

 

Artykuły plastyczne dla dzieci

Istnieje 171 produktów.

Wyświetl 1-50 z 171 elementów

Aktywne filtry

close Twój koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy masz już konto?
Zaloguj się Lub Zmień hasło